Okno na Wągrowiec

Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

DWA OSTRZEŻENIA IMGW: NADCIĄGAJĄ WICHURY!

BNP-misja-sam-800x600

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał aż dwa oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na terenie naszego powiatu prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy oraz z porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą wystąpić także opady gradu. Równocześnie instytut zastrzega, że na wschodzie regionu istnieje prawdopodobieństwo 30 procent wystąpienia porywów wiatru do 100 kilometrów na godzinę. Burze mogą wystąpić dzisiaj, w środę 26 sierpnia od godziny 13.00 do 17.00, a ich prawdopodobieństwo określono na 80 procent.

Osobne ostrzeżenie wydano przed wichurami niezwiązanymi z występowaniem burz. IMGW prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 do 35 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 kilometrów, a lokalnie nawet 90 kilometrów na godzinę. Będzie wiało z południowego zachodu i zachodu. Burze mogą wystąpić dzisiaj, w środę 26 sierpnia od godziny 13.00 do 5.00 w czwartek nad ranem, a ich prawdopodobieństwo określono na 90 procent.

Ostrzeżenia są żółte, czyli mają pierwszy, najniższy stopień ważności, jednak instytut zastrzega, że w przypadku burz na wschodzie województwa stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

kondolencje Tyrakowska
Kondolencje Garbatowski

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: W nocy u nas przymrozki!

Remigiusz Priebe

ZMARŁA u nas JEDNA osoba chorująca na COVID-19. Mamy też 9 nowych ZAKAŻEŃ [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul

DZIEŃ DOBRY: Dziś trochę DESZCZU i POCHMURNIE. Temperatura do +11 stopni C

Krzysztof Czapul