Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

DRASTYCZNY WYPADEK NA TRASIE WĄGROWIEC-POZNAŃ: SAMOCHÓD STARANOWAŁ ROWERZYSTĘ! [FILM]

BNP-misja-sam-800x600

Do wypadku doszło w środę na drodze wojewódzkiej nr 196.

W środę w godzinach porannych doszło do drastycznie wyglądającego wypadku na trasie Wągrowiec-Poznań (droga wojewódzka nr 196). W okolicach miejscowości Miękowo, między Czerwonakiem a Owińskami, kierowca samochodu osobowego dosłownie staranował rowerzystę.

W tym miejscu zaczyna się po lewej stronie ścieżka rowerowa i cyklista próbował w nią skręcić. Zasygnalizował prawidłowo manewr, a samochód jadący za nim zwolnił. Niestety, mimo że w tym miejscu obowiązuje zakaz wyprzedzania (podwójna linia ciągła), oba zwalniające pojazdy postanowił wyprzedzić inny kierowca.

W tym momencie doszło do wypadku. Kierowca wyprzedzającego samochodu z impetem uderzył w jednoślad, a rowerzysta poszybował w w górę i upadł kilka metrów dalej. Całość zdarzenia została zarejestrowana kamerą znajdującą się w samochodzie, który jechał bezpośrednio za cyklistą. Film opublikował portal epoznan.pl.

https://www.facebook.com/epoznan/videos/1173216143031049/

Pierwsi na miejscu byli funkcjonariusze Straży Gminnej z Czerwonaka, którzy akurat patrolowali rejon i dostrzegli mężczyznę leżącego na jezdni. Strażnicy niezwłocznie udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili dane uczestników oraz świadków i wezwali służby ratowniczo-medyczne oraz policję. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze „drogówki.

Źródła: epoznan.pl, Straż Gminna Czerwonak

kondolencje Osuch

Czytaj także

MŁODY MĘŻCZYZNA PODPALIŁ SIĘ PRZED PIZZERIĄ w Ryczywole. 22-latek WALCZY O ŻYCIE

Remigiusz Priebe

ZŁODZIEJ Z WYROKIEM nie chciał iść SIEDZIEĆ. Funkcjonariusze znaleźli jego KRYJÓWKĘ

Remigiusz Priebe

POLICJA OSTRZEGA: Na FB informują o zgonach po szczepieniu, a WYŁUDZAJĄ nasze DANE

Krzysztof Czapul