Okno na Wągrowiec


Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

DOBOWY REKORD ZAKAŻEŃ W POWIECIE! Dwie z tych osób TRAFIŁY DO SZPITALA

Służby wojewody wielkopolskiego informują o nowych zakażeniach.

Koronawirus znów bije u nas rekordy zakażeń. Tylko w ciągu ostatniej doby w całej Polsce wykryto 11.742 nowe przypadki zakażeń.

W całym kraju w ciągu ostatniej doby zmarło 87 osób (bezpośrednio z powodu covid-19 i poprzez choroby współistniejące). Tym samym od początku pandemii wykryto w Polsce w sumie 253.688 przypadków zakażenia, a z powodu wirusa zmarło już 4.438.

W Wielkopolsce minionej doby wykryto 851 nowych przypadków. 16 osób w naszym regionie zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano w sumie 22.616 zakażonych, 505 zgonów, 9.399 ozdrowieńców. Aktywnych obecnie w regionie przypadków jest 12.713.

Wśród nowych osób zakażonych jest aż 26 z powiatu wągrowieckiego. To dotychczas największa dobowa liczba nowo wykrytych przypadków. Jak informują przedstawiciele wojewody, dwie z tych osób przebywają w wągrowieckim szpitalu, a pozostałe są w izolacji domowej.

Od soboty cały kraj, a więc i powiat wągrowiecki, stał się „czerwoną strefą”. Jakie w związku z tym obowiązują nas obostrzenia przeczytasz w artykule JESTEŚMY W CZERWONEJ STREFIE. Co to oznacza? [PEŁNA LISTA ZASAD].

Zakażenia potwierdzone w Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby.
https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1320288992944771072

 Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Zdrowia

Czytaj także

BURMISTRZ KŁECKA W SZPITALU. Adam Serwatka walczy z koronawirusem

Remigiusz Priebe

SANEPID INFORMUJE: U nas KILKASET osób MNIEJ na KWARANTANNIE. Kilkadziesiąt osób WIĘCEJ aktywnie ZAKAŻONYCH

Krzysztof Czapul

19 NOWYCH ZAKAŻEŃ w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul