Okno na Wągrowiec
Komunikacja Wiadomości Wydarzenia

Były WĄGROWIECKI radny właśnie został PREZESEM PKS Słupsk

Piotr Rachwalski był już szefem Kolei Dolnośląskich, a ostatnio prezesem Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. Niewielu pamięta, że karierę zaczynał jako radny Wągrowca, wówczas chyba najmłodszy rajca w Polsce.  

Kto pamięta Piotra, ten wie, że zaczynał jako punkowiec, ale przede wszystkim działacz, aktywista. W latach 90-tych został radnym rady miejskiej w Wągrowcu. Był najmłodszym radnym w kraju, miał wówczas 20 lat.

Potem losy rzucały go po kraju i rodzinny Wągrowiec opuścił już na dobre. Jest pasjonatem transportu publicznego (zwłaszcza kolei), rowerów miejskich. Jeden z założycieli i wieloletni członek zarządu Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei.

Od czerwca 2014 do stycznia ubiegłego roku był prezesem Kolei Dolnośląskich, w tym czasie najszybciej rozwijającego się przewoźnika kolejowego w Polsce.

– Udało się w tym czasie podwoić liczbę taboru, wybudować nowoczesne zaplecze oraz czterokrotnie zwiększyć  liczbę podróżnych, wprowadzając KD do pierwszej ligi przewoźników w Polsce – tak Piotr opisuje swoje sukcesy w tej spółce. Mimo tych osiągnięć został z tego stanowiska odwołany.

Na nową ofertę pracy nie czekał długo. Na początku ubiegłego roku został prezesem Wałbrzyskiego Centrum Sportowo -Rekreacyjnym AQUA-ZDRÓJ. To największy kompleks obiektów sportowych w południowej części województwa dolnośląskiego.

Z tego stanowiska również go jednak odwołano. Z wałbrzyskiego Aquaparku odszedł w połowie czerwca. Wałbrzyski magistrat wyjaśniał, że to efekt niezrealizowania ekonomicznych oczekiwań. Piotr jednak tłumaczył, że była to decyzja polityczna.

– Zwolniono mnie, ale nie z powodów ekonomicznych, gdyż udało się wiele zdziałać. Próbowałem wiele zmienić, uderzyć w różne grupy interesu, szczególnie w sporcie, gdzie finansowanie nie do końca jest przejrzyste. Wprowadziłem normalne procedury działania, ale nie wszystkim to się podobało – mówił w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Rachwalski na nową pracę znów nie czekał długo. Właśnie został wybrany prezesem PKS w Słupsku. Jakie pochodzący z Wągrowca nowy szef stawia sobie cele?

– Łatwo nie będzie, ale … powalczymy,. Za trzy lata będziemy wzorem dla innych powiatów. Mam plan i spróbuję go wykonać, choć na początku może boleć, zmian będzie sporo. Trzymajcie kciuki – tak pisze Piotr na swoim fejsbuku.

Czytaj także

NIE ŻYJE LESZEK STARZYŃSKI. Był prezesem wągrowieckiego MPWiK

Redakcja

BONUSY dla zaszczepionych. To dobry pomysł?

Krzysztof Czapul

WIDZIANE Z ODDALI: Wągrowiec oczami prezesa ze Słupska

Redakcja