Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

BURMISTRZ Z WYROKIEM! Kupił głos za 10 złotych. Sąd skazał go na WIĘZIENIE w zawieszeniu

BNP-misja-sam-800x600

9 miesięcy w zawieszeniu na trzy lata. Taki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Wągrowcu. Burmistrz Margonina Janusz Piechocki już zapowiedział apelację.

Burmistrzowi pobliskiego Margonina zarzucono udzielenie korzyści majątkowej osobie uprawnionej do głosowania, aby skłonić ją do głosowania w określony sposób.

Chodzi o sytuację z roku 2018. Wtedy to burmistrz Margonina miał wręczyć jednemu z mieszkańcowi miasta 10 złotych za odpowiednie oddanie głosu podczas ówczesnych wyborów samorządowych.

Jak informuje portal samorządowy, mieszkaniec miasta był jednym z najważniejszych świadków w sprawie, ale zmarł w trakcie procesu. Jego zeznania miały jednak potwierdzić inne osoby.

Burmistrz Piechocki nie przyznaje się do winy i twierdzi, że to intryga polityczna jego przeciwników i już zapowiedział odwołanie się od tego wyroku.

Dodajmy, że to nie pierwsze kłopoty tego burmistrza z prawem.

W ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał prawomocny wyrok skazujący Janusza Piechockiego na karę grzywny za zniesławienie.

Chodziło o sesję rady miasta w Margoninie z marca 2019 r. Wtedy to burmistrz Janusz Piechocki powiedział, że radna Maria Miler „próbowała zablokować budowę ronda w mieście”. Radna zdecydowała się na wniesienie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko burmistrzowi.

Sąd przyznaj jej rację i skazał Janusza Piechockiego na 2,4 tys. zł grzywny.

Źródło: portal samorządowy

Fot. margonin.pl

kondolencje Osuch

Czytaj także

WAŻNE: Wprowadzono ograniczenie wjazdu na teren szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

PAN ARTUR po służbie ZAUWAŻYL POŻAR. Wezwał pomoc i EWAKUOWAŁ MIESZKAŃCÓW

Remigiusz Priebe

23-latka ŚCIGAŁ wągrowiecki SĄD. Odnalazł go dzielnicowy

Krzysztof Czapul