serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Społeczeństwo Wiadomości

BUDŻET OBYWATELSKI 2024: Od dziś można głosować


zatrudnie
artdent baner

Od dzisiaj, czyli środy 16 sierpnia, mieszkańcy Wągrowca mogą oddać swój głos na jeden z czterech projektów zgłoszonych w X edycji Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można, podobnie jak w ostatnich latach, wyłącznie za pośrednictwem platformy konsultacyjnej.

W głosowaniu mogą wziąć udział jedynie mieszkańcy Wągrowca, a każdy uprawniony może głosować tylko raz i oddać tylko jeden głos. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu lub sprzętu komputerowego w holu Urzędu Miejskiego przygotowane jest stanowisko z komputerem, przy którym mieszkańcy mogą oddać swój głos w ramach budżetu obywatelskiego. Zagłosować można również w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu przy ulicy Średniej 18.

Projekty, na które można głosować:

Projekt nr 1: Modernizacja promenady na odcinku od ulicy Bartodziejskiej w kierunku ulicy Kościuszki – etap I

Głównym celem projektu jest poprawa stanu nawierzchni na promenadzie wzdłuż Jeziora Durowskiego na odcinku od ulicy Bartodziejskiej w kierunku ulicy Kościuszki. Oprócz wymiany nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej, którą codziennie pokonuje wielu mieszkańców miasta, projekt zakłada m.in. modernizację oświetlenia, oraz instalację obiektów małej architektury (np. ławek) na odcinku promenady możliwym do wykonania do kwoty 250 000 złotych.

Projekt nr 2: Bezpłatne warsztaty dla małych i dużych mieszkańców Wągrowca

Głównym założeniem tego projektu jest organizacja bezpłatnych warsztatów edukacyjnych tj. językowych i przyrodniczych, zajęć artystycznych oraz zajęć promujących ochronę naszego zdrowia (zdrowe odżywianie, zielarstwo, naturalne kosmetyki). Zajęcia będą realizowane od lutego 2024 do listopada 2024 z wyłączeniem wakacji, ferii i świąt.

Projekt nr 3: Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 7 w Wągrowcu

Projekt ma na celu stworzenie innowacyjnego i interaktywnego placu zabaw, który nie tylko zapewni dzieciom miejsce do zabawy i aktywności fizycznej, ale również będzie promować naukę i rozwijanie umiejętności sensorycznych. Przewiduje się tutaj powstanie elementów zabawowych służących rozwijaniu umiejętności fizycznych, ale też zainteresowań naukowych, poprzez możliwość eksperymentowania oraz wrażliwości na naturę i zdrowy styl życia. Dzięki jego realizacji dzieci będą miały zapewnione bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy, a zmodernizowany plac przyczyni się między innymi do większej aktywności dzieci i rodzin, wzajemnej integracji i budowania silniejszych relacji społeczności lokalnej.

Projekt nr 4: FitPark Wągrowiec

Projekt przewiduje montaż urządzeń rekreacyjno-siłowych do ćwiczeń fizycznych na promenadzie wzdłuż Jeziora Durowskiego. Jego głównym celem jest zachęcenie wągrowczan do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, co ma służyć poprawie zdrowia i kondycji fizycznej użytkowników FitParku.  

Głosowanie jest proste i nie zajmuje dużo czasu. W celu oddania ważnego głosu należy zaznaczyć wybrany przez siebie projekt, wpisać swój numer PESEL, zaznaczyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb BO oraz oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem. Następnie wystarczy kliknąć okienko ”Oddaj głos”.

Głosowanie potrwa do 6 września, a 8 września poznamy zwycięski projekt tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

Redakcja

Dla Sary będą rzucać do tarczy lotkami

Redakcja

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja