Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

BRAWO! Oni adoptowali zwierzaki ze schroniska „Cywil”! [FOTO]

Coraz więcej ludzi ma odpowiednie podejście do zwierząt. Warto ich zauważyć i wyróżnić

Zbyt często słyszymy wiadomości, zwłaszcza latem, że ktoś bez serca i rozumu, ot tak pozbył się swojego pupila, bo mu nie pasował do wakacyjnych planów. Jeszcze gorsze są informacje, że ktoś z sadystyczną uciechą zwierzaka zabił. Dlatego tak pocieszające jest to, gdy słyszymy o ludziach, którzy postanowili zaadoptować psa lub kota ze schroniska. W ciągu ostatnich dni było ich aż kilkunastu!

Zwierząt w schronisku jest jednak znacznie więcej, więc jeśli marzycie o tym, aby mieć w domu zwierzaka, to udajcie się właśnie tam.

Schronisko „CYWIL” powstało z miłości i pasji do zwierząt, aby opiekować się bezdomnymi psami i kotami przy ścisłej współpracy z lokalnymi samorządami. Otwarte zostało w grudniu 2015 roku.

Obiekt mieści się we wsi Rybowo (gmina Gołańcz), przystosowany jest do opieki nad około 200 zwierzętami. Posiada specjalistyczny gabinet weterynaryjny, pomieszczenie przystosowane dla samicy z młodymi oraz przestronne kojce. Czworonożni podopieczni mają do dyspozycji wybieg w sąsiedztwie lasu.

– Pies lub kot trafiający do naszego schroniska zostaje poddany badaniu, leczeniu oraz ewentualnej kwarantannie. Możliwe jest to dzięki stałej współpracy z lokalnym zakładem leczniczym dla zwierząt – tłumaczy Danuta Jarzina ze schroniska.

Schronisko posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny: 30283402 nadany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wągrowcu w dniu 24 listopada 2015 r.

Poniżej galeria osób, które tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni adoptowali zwierzaka ze schroniska „Cywil”.

Fot. FB schroniska „Cywil”

Czytaj także

WODA z wodociągu w gminie Gołańcz już ZDATNA do spożycia

Redakcja

SANEPID: Woda z wodociągu w gminie Gołańcz do spożycia tylko po przegotowaniu!

Redakcja

Zawaliła się OBORA. W środku były ZWIERZĘTA. Na ratunek ruszyli strażacy [FOTO]

Redakcja