Okno na Wągrowiec


Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

BRAWO! AŻ TYSIĄC LITRÓW KRWI ODDALI WĄGROWCZANIE W UBIEGŁYM ROKU!

Ponad 1000 litrów bezcennego leku, jakim jest krew, pozyskał od mieszkańców naszego powiatu Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu w 2019 roku.

Taki wynik udało się pozyskać dzięki zaangażowaniu honorowych dawców krwi, samorządów, instytucji współpracujących oraz mediów – poinformował Jan Maćkowiak, prezes PCK w Wągrowcu. W szeregach PCK jest m.in. 12 honorowych dawców, z których każdy oddał już ponad 50 litrów krwi.

Przedstawiciele PCK prowadzą pogadanki na temat znaczenia krwi i szpiku w życiu człowieka, w placówkach oświatowych, zakładach pracy, świetlicach wiejskich. Dużym zainteresowaniem cieszy się też Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa dla zakładów pracy, placówek oświatowych, służb mundurowych i sołectw.

PCK jest organizatorem kilku uroczystych spotkań, podczas których najbardziej zasłużeni krwiodawcy są wyróżniani i odznaczani. W minionym roku PCK przyznał 142 odznaczenia i wyróżnienia dla honorowych dawców krwi i propagatorów wartości humanitarnych.

W minionym roku władze powiatowe wyróżniły PCK w Wągrowcu za promowanie zdrowia i wartości humanitarnych „Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego”, a władze miasta Wągrowca podjęły uchwałę o nadaniu nazwy Polskiego Czerwonego Krzyża jednemu z rond w naszym mieście.

Czytaj także

PROTESTUJĄCY WĄGROWCZANIE przeszli ulicami miasta. Zobacz jakie NIEŚLI TRANSPARENTY

Remigiusz Priebe

WĄGROWCZANIE znowu PROTESTUJĄ. Rozpoczął się SPACER W IMIĘ PRAW KOBIET

Remigiusz Priebe

22 NOWYCH ZAKAŻONYCH w powiecie. W kraju ZNÓW REKORD

Remigiusz Priebe