Okno na Wągrowiec
Wiadomości

Branża produkcyjna w lokalnym wydaniu – jak wygląda praca w fabryce światowego giganta produkcji opon?

Bridgestone Poznań to fabryka działająca od ponad 20 lat w stolicy Wielkopolski. Fabryka obecnie zatrudnia niemal dwa tysiące pracowników – zarówno załogę pracującą na produkcji, jak i zespół specjalistów zatrudnionych na stanowiskach technicznych, inżynieryjnych oraz administracyjnych. Wśród osób pracujących w Bridgestone Poznań nie brakuje mieszkańców spoza Poznania, w tym także z Wągrowca. A jak wygląda praca w tej fabryce?

Imponujące wyniki

Załoga poznańskiej fabryki Bridgestone wytwarza dziennie ponad 30 tysięcy opon. Na liniach produkcyjnych zakładu powstaje prawie 500 rodzajów opon.  Produkty następnie trafiają do największych producentów samochodów marek premium w ponad 40 krajach na świecie. W opony wytwarzane w stolicy Wielkopolski wyposażane są m.in. auta BMW, Audi, Mercedesa czy Lamborghini, w tym najnowszy model tego superauta – Huracán STO.

Tak imponujące wyniki i współpraca ze znanymi markami nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowana załoga fabryki. Aktualnie w poznańskim zakładzie pracuje niemal dwa tysiące osób, ale Bridgestone Poznań na tym nie poprzestaje i poszukuje kolejnych pracowników.

Solidny pracodawca

Bridgestone Poznań to doskonałe miejsce dla tych, którzy poszukują stabilnego zatrudnienia. Zapewnia już na starcie umowę o pracę bez pośredników i atrakcyjne wynagrodzenie. Każda osoba rozpoczynająca w tej firmie pracę na  stanowisku Operator Maszyn może liczyć na wynagrodzenie wynoszące nawet 6100 zł brutto miesięcznie. Fabryka funkcjonuje w systemie zmianowym, w którym wybór zmian 12-godzinnych gwarantuje pracownikom minimum trzy dni wolnego w tygodniu. Dodatkowo, fakt, że zakład jest czynny także w weekendy sprawia, że jest to dobre miejsce dla studentów chcących zdobywać doświadczenie zawodowe i poszukujących dodatkowych możliwości zarobku.

Odległość nie jest przeszkodą

Pracę fabryce Bridgestone w stolicy Wielkopolski wybierają mieszkańcy miejscowości zlokalizowanych w różnych odległościach od Poznania. Wynika to z faktu, że zakład gwarantuje dopłatę do dojazdów, której wysokość zwiększa się proporcjonalnie do odległości od siedziby firmy. Ponadto, fabryka zapewnia swoim pracownikom bezpłatny transport spod Dworca Głównego w Poznaniu, dzięki czemu osoby dojeżdżające pociągiem do Poznania mają bezpośrednie połączenie i ułatwioną podróż. Z tej opcji chętnie korzystają mieszkańcy naszego miasta zatrudnienie w poznańskiej fabryce opon.

Nie tylko atrakcyjna wypłata

Ponadto, Bridgestone Poznań proponuje bogaty pakiet socjalny. W ramach benefitów załoga ma możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej, Pracowniczego Programu Emerytalnego, a także ubezpieczenia grupowego opłacanego przez pracodawcę czy zniżek na usługi telekomunikacyjne. Fabryka tego światowego giganta produkcji opon oferuje swoim pracownikom także szkolenia wewnętrzne podnoszące ich kwalifikacje.

A po pracy…

W Bridgestone Poznań nie brakuje także ciekawych inicjatyw dla pracowników, a sama fabryka wspiera również sportowe pasje załogi! W ramach dodatków zapewnia im dofinansowanie do karnetu sportowego oraz do pakietów startowych w  różnorodnych zawodach. W zakładzie prężnie działają także drużyny gromadzące w swoich szeregach zawodników o różnym stopniu zaawansowania i umiłowaniu do rozmaitych dyscyplin. To wszystko sprawia, że załoga Bridgestone jest zgraną drużyną nie tylko w pracy, ale także poza nią!

Ze względu na dynamiczny charakter pracy i nieustanny rozwój Bridgestone Poznań, firma poszukuje nowych pracowników, m.in. Operatorów Maszyn, Techników czy Inżynierów Produkcji. O aktualnie prowadzonych rekrutacjach można poczytać na stronie internetowej https://bridgestone-poznan.pl/kariera/?utm_source=oknonawagrowiec.pl&utm_medium=artykul&utm_content=22.10.

Czytaj także

Jest nowy urzędnik w wągrowieckim Ratuszu

Redakcja

JEST PRACA: Burmistrz szuka kolejnego urzędnika

Redakcja

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika

Redakcja