Okno na Wągrowiec
Edukacja Gorący temat Wiadomości

AWANS wągrowieckich szkół w RANKINGU LICEÓW i TECHNIKÓW miesięcznika Perspektywy

Sklasyfikowano 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce.

Wyraźną poprawę pozycji, w porównaniu z ubiegłym rokiem, odnotowały wągrowieckie szkoły średnie w tegorocznym rankingu miesięcznika Perspektywy.

I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu zajęło 552 miejsce, co oznacza, że szkoła od dwóch lat (gdy jest uwzględniana w rankingu) pnie się w górę. Rok temu zajmowała bowiem 617, a dwa lata temu 655 miejsce w kraju. W Wielkopolsce wągrowieckie I LO uplasowało się na 45 miejscu, wśród 95 skalsyfikowanych placówek. Pozostałe licea w naszym powiecie nie załapały się do tego zestawienia.

W rankingu techników zostały uwzględnione dwie wągrowieckie szkoły: Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka oraz Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. ppłk. dr. St. Kulińskiego, które zajęły odpowiednio 431 i 472 miejsce.

To spore wyróżnienie dla tych placówek, bowiem w poprzednich edycjach nie udawało im się zakwalifikować do najlepszej pięćsetki techników w Polsce. Wśród wielkopolskich szkół tego typu sklasyfikowano je na odpowiednio 36 i 39 miejscu (na 107 uwzględnionych). W zestawieniu niestety zabrakło Zespołu Szkół w Gołańczy.

Ranking Perspektyw prezentuje 1000 najlepszych liceów oraz 500 techników w Polsce. Pod uwagę w tym roku wzięto 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Źródło: Perspektywy

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Dziś możliwe u nas BURZE, silny WIATR i DESZCZ

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Jeszcze kilka dni we znaki dadzą się nam UPAŁY. Będzie nawet +33 st. C

Redakcja