Okno na Wągrowiec

Na sygnale Na własne oczy Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

AMBULANS DLA SZPITALA: Zakup sfinansowały władze Gołańczy i powiatu wągrowieckiego [ZDJĘCIA]

Dzisiaj oficjalnie przekazano wągrowieckiemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej nowy pojazd.

Ten ambulans to dacia sandero stepway. Pojazd wyposażony jest w standardzie ambulansu typu A1, a służył będzie do przewożenia krwi lub innego materiału biologicznego do laboratoriów (np. pobrane wymazy w kierunku COVID-19).

Jak się dowiedzieliśmy, będzie także wykorzystywany do odwozu pacjentów wypisywanych z oddziałów do miejsca zamieszkania lub przewozu pacjentów do innych podmiotów leczniczych (których stan zdrowia pozwala na transport w pozycji siedzącej, tzw. transport międzyszpitalny).

Ambulans będzie także pełnił funkcję karetki NPL (wizyty domowe zespołu lekarza nocnej i świątecznej opieki lekarskiej).

Dodajmy, że koszt tego zakupu to 39,5 tys. zł. Pojazd jest nowy, objęty trzyletnią gwarancją mechaniczną producenta. Został zakupiony ze środków przekazanych przede wszystkim przez władze miasta i gminy Gołańcz, ale także powiatu wągrowieckiego.

Czytaj także

Wągrowieccy strażacy dostaną ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Wojewódzka komenda ogłosiła przetarg

Remigiusz Priebe

SIATKÓWKA: Urodzony w Wągrowcu Jakub Czerwiński zadebiutuje w PlusLidze! Podpisał kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych klubów [WIDEO]

Remigiusz Priebe

JAROSŁAW BERENDT CHCE, BY ANDRZEJ BARTKOWIAK ZOSTAŁ HONOROWYM OBYWATELEM WĄGROWCA. Złożył projekt uchwały w tej sprawie

Remigiusz Priebe