Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Aleja Zasłużonych w Wągrowcu? Czy jest potrzebna?

Z takim wnioskiem wystąpił Jan Maćkowiak, znany działacz PCK i OSP.

Maćkowiak pod swoim wnioskiem zebrał 300 podpisów od mieszkańców Wągrowca. Podpisali się między innymi znani mieszkańcy naszego miasta: chirurdzy Tomasz Bociański i Krzysztof Warzybok, były burmistrz Stanisław Wilczyński, wicestarosta wągrowiecki Michał Piechocki, Krystyna Skrzycka, Wioleta Kaczmarek oraz inni mieszkańcy naszego miasta, reprezentujący różne profesje i funkcje.

We wniosku, skierowanym do burmistrza Wągrowca czytamy: – Wszyscy oni uważają, że powstanie „Alei Zasłużonych” jest bardzo dobrą inicjatywą, dzięki której będą mogli być uhonorowani mieszkańcy miasta, którzy swoją działalnością zawodową, społeczną, religijną i patriotyczną przyczynili się do rozwoju, promocji i rozkwitu i ożywienia Grodu Jakubowego.

Jan Maćkowiak wskazuje na takie postaci jak ksiądz Jakub Wujek – tłumacz Pisma Świętego, Tadeusz Nożyński – doktor filozofii i historyk, czy Władysław Purczyński – regionalista, dziennikarz, pedagog i samorządowiec. Jego zdaniem w „Alei Zasłużonych” znaleźć mogłyby się znaleźć osoby, które za życia uhonorowano „Nagrodą Honorową Miasta Wągrowca” nadawaną przez Radę Miejską.

Maćkowiak chce to zrealizować w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Czytaj także

Kadra narodowa piłkarek ręcznych na zgrupowanie przyjedzie do Wągrowca

Redakcja

Nowy Król Zielonoświątkowy w Wągrowcu

Redakcja

45-metrowa wieża ma stanąć na wągrowieckiej Osadzie. Radny apeluje

Krzysztof Czapul