Okno na Wągrowiec

Jubileusze Kronika Wiadomości Wydarzenia

ALE JUBILEUSZ: „Złote Gody” małżeńskich par

art dent 800

Wójt Wapna odznaczył cztery pary, które świętują 50-lecie pożycia małżeńskiego.

W środę 22 września w Urzędzie Gminy Wapno Wójt Gminy Maciej Kędzierski oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Sylwia Repczyńska mieli zaszczyt i przyjemność gościć małżonków z terenu Gminy Wapno, którzy w tym roku obchodzili 50-tą rocznicę ślubu.

Pary został uhonorowane „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. To nagroda dla osób, które przeżyły w jednym związku 50 lat.

Medalami zostały odznaczone cztery pary z Gminy Wapno:

– Państwo Barbara i Eugeniusz Jucha z Podolina,

– Państwo Halina i Tadeusz Lempka z Wapna,

– Państwo Genowefa i Mieczysław Maroszek z Srebrnej Góry,

– Państwo Zofia i Edward Szczepara z Srebrnej Góry.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów oraz gratulacje, a także podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie przekazał Wójt Gminy Maciej Kędzierski.

Po części oficjalnej był pyszny tort, ciasta oraz symboliczny toast. Wspólne spotkanie odbyło się w bardzo życzliwej atmosferze. Nie zabrakło wspomnień, uśmiechów oraz wzruszeń. 

– Drogim Jubilatom z okazji tak pięknej rocznicy ślubu składamy jeszcze raz serdeczne życzenia, długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha oraz doczekania się kolejnych jubileuszy. Jednocześnie dziękujemy parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tej szczególnej rocznicy ślubu – przyznaje wójt Kędzierski.

Źródło: gmina Wapno

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: Złote Gody pani Bożeny i Michała ze Skoków

Redakcja

Będzie, będzie ZABAWA [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: „Złote Gody” 14 małżeńskich par [ZDJĘCIA]

Redakcja