serpol praca

Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości Wydarzenia

ALE JUBILEUSZ: „Złote Gody” małżeńskich par, czyli tyle wspólnie przeżytych dni [FOTO]

Wczoraj, czyli w środę, 8 listopada, w siedzibie Urzędu Gminy Wapno w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Wapnie odbyło się uroczyste wręczenie Medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote Gody, czyli pięćdziesiątą rocznicę ślubu uczcili małżonkowie:

• Państwo Łucja i Ryszard Hutek ze Srebrnej Góry,

• Państwo Genowefa i Stanisław Kuś z Wapna,

• Państwo Maria i Edmund Sierszchulscy z Podolina,

• Państwo Zofia i Zefiryn Wachowscy z Graboszewa.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła i wyjątkowa chwila, którą może pochwalić się niewiele par małżeńskich. Wspólne przeżyte pół wieku przedstawia świadectwo wzajemnej i dojrzałej miłości. To doskonały przykład dla obecnych i przyszłych pokoleń, w jaki sposób budować więzy rodzinne i pielęgnować miłość.

Z tej okazji Wójt Gminy Wapno Maciej Kędzierski wręczył Jubilatom przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W trakcie uroczystości małżonkowie otrzymali również od Wójta Gminy Wapno Macieja Kędzierskiego oraz Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Wapnie Sylwii Repczyńskiej listy gratulacyjne oraz piękne bukiet kwiatów. Nie zabrakło życzeń, słów uznania za godne i długie pożycie małżeńskie. Jubileusz 50-lecia ślubu to miłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół.

Po części oficjalnej małżonkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek: tort z okazji Złotych Godów oraz kawę przy wspólnym stole.

Źródło: USC Wapno

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: Przeżyli razem pół wieku [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: Te pary przeżyły razem pół wieku! [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: Tę „złotą parę” burmistrz odwiedził i nagrodził osobiście [FOTO]

Redakcja