serpol praca

Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości Wydarzenia

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Kornelia!

W czwartek, 16 listopada, swoje setne urodziny obchodziła pani Kornelia Kapsa z Rgielska (gmina Wągrowiec).

Z tej okazji w sobotę, 18 listopada na specjalną, jubileuszową mszę świętą, odprawioną przez ks. dziekana Tomasza Kruszelnickiego, licznie przybyli mieszkańcy wsi Rgielsko, Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Soleckiej oraz sołtysi tej wsi na przestrzeni lat oraz rodzina.

Z tej wyjątkowej okazji Jubilatce w imieniu Samorządu Gminy Wągrowiec życzenia pogody ducha oraz kolejnych 100 lat w dobrym zdrowiu złożył Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak. Pani Kornelia otrzymała także z rąk Wójta pamiątkowy dyplom, kwiaty i prezent oraz życzenia które dostojnej Jubilatce przekazali Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wągrowcu Edyta Słomka oraz Rada Seniorów Gminy Wągrowiec.

Pani Kornelia Kapsa urodziła się 16 listopada 1923 r. w Długiej Wsi, jako najstarsza z trójki dzieci. W 1938 roku wraz z rodzicami przeprowadziła się do Rgielska. W 1946 roku zawarła związek małżeński. Wspólnie z mężem prowadziła gospodarstwo i wychowywała piątkę dzieci – 2 córki i 3 synów. Pani Kornelia doczekała się 8 wnuków i 13 prawnuków. Jubilatka nadal mieszka w Rgielsku wraz z synem Andrzejem i synową Marią otoczona troskliwą opieką najbliższych.

Mieszkańcy Rgielska zamówili mszę św. dziekczynną w intencji Pani Kornelii Kapsy z prośbą o dalsze łaski dla Jubilatki, która zostanie odprawiona 26.11 2023 o godz. 10.30 w kościele pw. Św. Wojciecha w Wągrowcu.

Źródło: Gmina Wągrowiec

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: 100 lat skończyła pani Marianna! [FOTO]

Redakcja

Wystraszony pies biega po drodze pomiędzy autami

Redakcja

Policja zatrzymała kierowcę. Miał aż… 4 promile!

Redakcja