Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 listopada w Skokach.
To będzie już 16. edycja tej imprezy. Za jej organizacją stoi Karolina Stefaniak ze skockiego urzędu miasta i gminy. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 24 listopada, tradycyjnie w hali w Skokach. W godzinach 12.00-17.00.
– W tym roku zawita do nas rekordowa ilość wystawców, ponad 60 zgłoszeń, w tym aż 8 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Skoki! – wyjaśniają organizatorzy.
A co nas tam czeka? Jak zwykle całe mnóstwo stoisk rękodzielniczych i spożywczych. A także pokazy i warsztaty rękodzieła. A poza tym występy artystyczne.
A oto szczegóły (orientacyjnie):
▶️12:15 występ Skoczki Street bit – grupy tanecznej powstałej w 2021 roku, prowadzonej przez Małgorzatę Wieczorek, a działającej przy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach
▶️13:30 pokazy rekreacyjnej gimnastyki artystycznej młodych adeptek STUDIA Gimnastyki Artystycznej FENIKS prowadzonego przez Jarosławę Bierłorusową-Fertsch.
▶️15:00 Koncert finałowy pt. „Piosenki Spod Szczęśliwej Gwiazdy’’ w wykonaniu Witolda Żuromskiego – gitarzysty, muzyka sesyjnego, aranżera, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary.
Podczas koncertu usłyszymy standardy polskiej piosenki z repertuaru m.in: Tadeusza Woźniaka, Pod Budą, Maryli Rodowicz, Martyny Jakubowicz, Czesława Niemena, Stare Dobre Małżeństwo, Seweryna Krajewskiego, Stanisława Sojki, Adolfa Dymszy i innych w aranżacjach Witka Żuromskiego.
▶️Około 16:30 podsumowanie i podziękowanie naszym wystawcom oraz ogłoszenie wyników konkursu „Najlepszy Wystawca”, a także konkursu „niespodzianki” dla naszych KGW.
Całość zwieńczy rozlosowanie nagród wśród głosującej publiczności: sprzęt gospodarstwa domowego oraz prace i wyroby wystawców. Z pewnością warto odwiedzić skocką halę w najbliższą niedzielę i zostać tam do samego do końca.
Dodajmy, że organizatorem jest Wojciech Cibail – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki.
Fiksmatynta z gwary poznańskiej oznacza drobiazgi, różności. To też rzeczy, których nie potrafimy dokładnie nazwać.
Fot. archiwum