Okno na Wągrowiec


Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Absolutoryjna sesja rady miejskiej Wągrowca PRZEŁOŻONA na lipiec. UROCZYSTEJ NIE BĘDZIE wcale

Nie 30 czerwca, ale 21 lipca odbędzie się sesja RM, na której radni m.in. zadecydują o absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Jarosława Berendta.  

Oświadczenie w tej sprawie właśnie wydał Jakub Zadroga, przewodniczący rady miejskiej w Wągrowcu, który tłumaczy, że ma to związek z raportem o stanie Gminy Miejskiej Wągrowiec.

– Otrzymałem zapytania od mieszkańców o ewentualną możliwość wydłużenia czasu zapoznania się z całym dokumentem i przygotowania się do wzięcia udziału w debacie, która odbywa się zgodnie z ustawą podczas sesji rady gminy – wyjaśnia przewodniczący Zadroga i dodaje:

– Postanowiłem wyjść naprzeciw tym prośbom i przesunąć sesję absolutoryjną wraz z debatą nad raportem o stanie Gminy Miejskiej Wągrowiec. Wyznaczając nowy termin sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu na dzień 21 lipca 2020 roku o godzinie 16:00. Zgodnie z tym, mieszkańcy będą mieli możliwość zgłoszenia woli udziału w debacie do dnia 20 lipca 2020 roku – wyjaśnia szef RM.

Dodajmy, że wszyscy radni zgodzili się na to przesunięcie terminu sesji.

Jakub Zadroga przy okazji poinformował, że w tym roku uroczystej sesji Rady Miejskiej, która corocznie odbywała się w okolicach imienin miasta (25 lipca), ze względu na pandemię nie odbędzie się. Zadroga przyznaje, że ma to związek z szukaniem przez władze miasta oszczędności.

Czytaj także

PONAD PÓŁ SETKI NOWYCH ZAKAŻEŃ w ciągu ostatniej doby w naszym powiecie

Remigiusz Priebe

PROBLEMY Z REWITALIZACJĄ KSIĘŻEGO KACERKA: Burmistrz unieważnił przetarg, bo miasto nie ma pieniędzy?

Remigiusz Priebe

SZPITAL MA NOWY SPRZĘT DO ENDOSKOPII. SFINANSOWAŁ GO ANONIMOWY DARCZYŃCA [ZDJĘCIA]

Redakcja