Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Absolutoryjna sesja rady miejskiej Wągrowca PRZEŁOŻONA na lipiec. UROCZYSTEJ NIE BĘDZIE wcale

BNP-misja-sam-800x600

Nie 30 czerwca, ale 21 lipca odbędzie się sesja RM, na której radni m.in. zadecydują o absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Jarosława Berendta.  

Oświadczenie w tej sprawie właśnie wydał Jakub Zadroga, przewodniczący rady miejskiej w Wągrowcu, który tłumaczy, że ma to związek z raportem o stanie Gminy Miejskiej Wągrowiec.

– Otrzymałem zapytania od mieszkańców o ewentualną możliwość wydłużenia czasu zapoznania się z całym dokumentem i przygotowania się do wzięcia udziału w debacie, która odbywa się zgodnie z ustawą podczas sesji rady gminy – wyjaśnia przewodniczący Zadroga i dodaje:

– Postanowiłem wyjść naprzeciw tym prośbom i przesunąć sesję absolutoryjną wraz z debatą nad raportem o stanie Gminy Miejskiej Wągrowiec. Wyznaczając nowy termin sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu na dzień 21 lipca 2020 roku o godzinie 16:00. Zgodnie z tym, mieszkańcy będą mieli możliwość zgłoszenia woli udziału w debacie do dnia 20 lipca 2020 roku – wyjaśnia szef RM.

Dodajmy, że wszyscy radni zgodzili się na to przesunięcie terminu sesji.

Jakub Zadroga przy okazji poinformował, że w tym roku uroczystej sesji Rady Miejskiej, która corocznie odbywała się w okolicach imienin miasta (25 lipca), ze względu na pandemię nie odbędzie się. Zadroga przyznaje, że ma to związek z szukaniem przez władze miasta oszczędności.

Czytaj także

W Wągrowcu podczas Mistrzostw Europy będzie STREFA KIBICA!

Redakcja

Kino MDK w Wągrowcu ze 121,5 tys. zł dofinansowania z PiSF!

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja