Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

45-metrowa wieża ma stanąć na wągrowieckiej Osadzie. Radny apeluje

Podczas wczorajszej sesji radny Rafał Marian Pietruszka wygłosił apel, pod którym podpisało się ponad 150 osób, w sprawie planowanej budowy wieży telekomunikacyjnej.

Okazuje się, że 45-metrowa wieży ma stanąć w Wągrowcu przy ulicy Bartodziejskiej. Pod apelem, który wygłosił radny Pietruszka, podpisało się ponad 150 osób, które wyraziły swoje zaniepokojenie w tej sprawie.

Podpisani mieszkańcy zwracają uwagę, że obecnie nie istnieją normy, które precyzowałyby bezpieczną odległość tego typu obiektów od zabudowy mieszkaniowej. Nie jest także zbadany wpływ oddziaływania tak silnego pola magnetycznego na zdrowie i życie ludzkie.

Poza tym, ich zdaniem, budowa wieży w takim miejscu niesie za sobą realne ryzyko spadku wartości nieruchomości w tamtej okolicy. A dodatkowo tak wysoka wieża zaburzy ład przestrzenny i estetykę w tamtej okolicy.

– Uważamy, że antena z powodzeniem mogłaby znajdować się poza obszarem zabudowanym Miasta Wągrowca i nadal w 100 procentach spełniać swoją funkcję – uważają podpisani po tym apelem.

Radny Pietruszka zwrócił się do burmistrza Alicji Trytt z prośbą o mediacje z inwestorem oraz wskazanie innych miejsc, gdzie wspomniana inwestycja mogłaby zostać zlokalizowana.

Źródło: FB – Klub radnych ZadbajMy o przyszłość Wągrowca

Czytaj także

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

Dla kogo Jakuby 2024?

Redakcja

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul