serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

31-latek zatrzymał pijanego kierowcę

Do tego zdarzenia doszło wczoraj w okolicach Rogoźna.

Czwartek, 27 września. Policjanci dostali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego na drodze krajowej nr 11.

Zgłaszający oświadczył, iż jadąc swoim samochodem w stronę miejscowości Gościejewo (gmina Rogoźno), zwrócił uwagę na jadącego przed nim kierowcę poruszającego się fiatem punto, którego zachowanie wskazywało, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Gdy mężczyzna zauważył, że pojazd zatrzymuje się, postanowił zareagować. Wysiadł ze swojego samochodu i podszedł do auta. Gdy upewnił się, że wyczuwa od kierowcy woń alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę, a następnie zadzwonił na numer alarmowy. Zgłaszający oczekiwał przy mężczyźnie, aż do przyjazdu patrolu policji.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze pobliskiego komisariatu policji w Rogoźnie zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 61-letni mieszkaniec gminy Ryczywół. Badanie alkomatem wykazało, iż kierujący miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie!

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie odpowie wkrótce przed sądem.

– Słowa uznania należą się 31-letniemu mieszkańcowi powiatu złotowskiego, który uniemożliwił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu, nietrzeźwemu kierowcy. Jego stanowcza reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, którego zachowanie na drodze stwarzało realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu – przyznają policjanci.

Źródło: KPP Oborniki

Czytaj także

Policja zatrzymała kierowcę. Miał aż… 4 promile!

Redakcja

Pijany i bez uprawnień wsiadł za kierownicę. Zatrzymała go policja

Redakcja

Wsiadł za kierownicę, choć sąd mu tego zakazał

Redakcja