Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

18-latek z ZARZUTEM usiłowania zabójstwa! Grozi mu nawet 25 lat więzienia

Rogozińscy policjanci zatrzymali 18-letniego sprawcę ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów spożywczych na terenie Rogoźna.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kierowania gróźb oraz usiłowania zabójstwa. Teraz grozi mu kara od 8 do nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Wtorek, 20 lutego. Około godz. 13.55 dyżurny obornickiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przed jednym ze sklepów spożywczych na terenie Rogoźna doszło do ugodzenia nożem 19-letniego mężczyzny.

– Na miejscu policjanci zastali poszkodowanego z krwawiącą raną nogi. Dzielnicowy, mł. asp. Przemysław Roszczak, który jest również ratownikiem medycznym udzielił poszkodowanemu fachowej pomocy przedmedycznej oraz monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia – wyjaśnia policja i dodaje:

– 18-letni sprawca został ujęty przez jednego ze świadków, a następnie został przekazany policjantom którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Mężczyzna był już wcześniej znany organom ścigania.

Rogozińscy kryminalni przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do miejscowej prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 19-latka oraz kierowanie gróźb karalnych wobec innej osoby.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Obornikach miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa polskie prawo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Oborniki

Czytaj także

Premier wyznaczył komisarza Rogoźna

Redakcja

Będzie obwodnica Rogoźna. Jej koszt to blisko 100 milionów zł

Redakcja

Znamy termin i miejsce pogrzebu burmistrza Rogoźna

Redakcja