Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości Wydarzenia

10-lecie stowarzyszenia wiejskiego „STRZECHA”

artdent baner

Obecnie stowarzyszenie liczy 30 członków. Prezesem stowarzyszenia jest Alina Kopniewska, zastępcą prezesa Ewa Langner a skarbnikiem Elżbieta Błaszczyk.

Stowarzyszenie Wiejskie Strzecha Potulice powstało 9 stycznia 2011 roku z inicjatywy kobiet i działa na terenie sołectwa Potulice (gmina Wągrowiec). Jego celem są działania na rzecz wszechstronnego rozwoju i integracji lokalnej społeczności.

W sobotę 25 czerwca w świetlicy wiejskiej w Potulicach odbyła się uroczystość jubileuszu stowarzyszenia, podczas której – w gronie członków i przyjaciół oraz zaproszonych gości  – dokonano podsumowania dziesięcioletniej pracy. Prezes Kopniewska podkreśliła zaangażowanie stowarzyszenia w integrację mieszkańców wsi oraz w pielęgnowania tradycji patriotycznych. Przypomniała także różnorodne akcje charytatywne, w których biorą udział członkowie. Na koniec podziękowała tym, którzy ofiarnie pracowali na rzecz stowarzyszenia i służyli mu pomocą i wsparciem.

Gratulacje z okazji jubileuszu wraz z życzeniami wielu kolejnych inicjatyw realizowanych z myślą o lokalnej społeczności, w imieniu wójta gminy Wągrowiec, złożyły Małgorzata Bejma – kierownik Referatu Organizacyjnego oraz Kamila Januchowska – inspektor ds. obsługi Rady i jednostek pomocniczych w Urzędzie Gminy Wągrowiec.

Źródło: gmina Wągrowiec

Czytaj także

OFICJALNE: SUSZA na terenie gminy Wągrowiec

Redakcja

Pożar po wycince drzew. Interweniowała straż [ZDJĘCIA]

Redakcja

Płonął las. Ogień ugasiły przypadkowe osoby [ZDJĘCIA]

Redakcja