serpol praca

Okno na Wągrowiec
Piłka ręczna Sport Wiadomości

Związek Piłki Ręcznej podzielił I ligę na 4 nowe grupy. Z kim i o co zagra Nielba w najbliższym sezonie?

Znacznie rozrosną się rozgrywki na drugim szczeblu szczypiorniaka w najbliższym sezonie. Za to rok później liczba zespołów występujących w I lidze zostanie ostro zredukowana.

W sezonie 2020/21 w I lidze piłki ręcznej mężczyzn występować będą aż 44 zespoły. W związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu 2019/20 zrezygnowano bowiem ze spadków, a prawo do udziału zyskali nie tylko zwycięzcy grup II ligi, ale także dodatkowe zespoły z Dolnego Śląska i Śląska oraz młodzież z płockiego i kwidzyńskiego SMS-u.

Podobnie, jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie, drużyna z Wągrowca została przydzielona do grupy A, w której rywalizować będzie między innymi z Warmią Energa Olsztyn, USAR Kwidzyn, czy Sokołem Kościerzyna – poinformowała Nielba Wągrowiec.

Nowa grupa A zagra w składzie:

 • Meble Wójcik Elbląg
 • SMS ZPRP Gdańsk
 • USAR Kwidzyn
 • SMS ZPRP Kwidzyn
 • Tytani Wejherowo
 • MKS Grudziądz
 • Gwardia Koszalin
 • Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna
 • OKPR Warmia Energa Olsztyn
 • MKS Nielba Wągrowiec
 • SPR GKS Żukowo

W porównaniu do dotychczasowego systemu, grupę opuściły Mazur Sierpc i Jurand Ciechanów. Powalczą w niej natomiast dwa nowe zespoły – SMS ZPRP Kwidzyn i MKS Grudziądz.

Składy pozostałych grup:
Grupa B: KS Stal Gorzów, Szczypiorniak Gorzyce Wielkie, UKS Olimp Grodków, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, MSPR Siódemka Miedź Legnica, Real Astromal Leszno, SPR Bór Oborniki Śląskie, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, WKS Grunwald Poznań, WKS Śląsk Forza Wrocław, PKM Zachód AZS UZ
Grupa C: AZS AWF Biała Podlaska, CKS Jurand Ciechanów, KPR Legionowo, Politechnika Anilana Łódź, Orlen Wisła II Płock, SMS ZPRP Płock, Azoty II Puławy, KS Uniwersytet Radom, MKS Wieluń, MKS Mazur Sierpc, AZS UW Warszawa
Grupa D: MTS Chrzanów, AZS UJK Kielce, NLO SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, ORLEN UpStream Czuwaj Przemyśl, Wisła Sandomierz, Zagłębie Sosnowiec, MKS Padwa Zamość, Viret CMC Zawiercie

Całkowicie przebudowane rozgrywki I ligi wystartują natomiast od sezonu 2021/22. Powstanie wówczas jedna liga centralna, składająca się z jedynie szesnastu klubów. Tym samym utrzymanie się w nowej I lidze zapewnią sobie zaledwie po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.

Pozostałe zespoły utworzą podzieloną na kilka grup ligę regionalną. Reforma ma podnieść rangę rozgrywek, a także pomóc pozyskać sponsora tytularnego I ligi oraz nadawcę telewizyjnego.

Dodajmy jeszcze, że tytuł mistrza I ligi minonego sezonu i awans sportowy do PGNiG Superligi wywalczyła drużyna KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W rozegranym w minioną sobotę w Łodzi meczu barażowym ostrowianie wygrali z KPR Legionowo 32:26 (14:11).

Nie oznacza to jednak, że zespół z Wielkopolski zagra na najwyższym poziomie rozgrywek, bowiem związek odmówił przyznania mu licencji na występy w Superlidze. Informowaliśmy o tym w artykule W TYM ROKU NIKT NIE AWANSUJE DO SUPERLIGI: Rozegrają baraż „o pietruszkę”?

Źródła: Nielba Wągrowiec, ZPRP

Czytaj także

POLICJA: Nowi dzielnicowi w Skokach i Wągrowcu

Redakcja

Burmistrz Wągrowca powołał komisję do rozwiązywania problemów alkoholowych

Redakcja

Okradali działki w Wągrowcu. Policja już ich złapała [FOTO]

Redakcja