Okno na Wągrowiec

Fotoreportaże Na sygnale Na własne oczy Wiadomości

ZROBIŁY KALENDARZ, ŻEBY POMÓC SWOJEJ JEDNOSTCE. ZOBACZ ZDJĘCIA DZIEWCZYN Z OSP SIENNO!

– Jesteśmy zgraną 11-osobową grupką dziewczyn, które oprócz tego, że dobrze się bawią, robią coś dobrego dla innych – mówią strażaczki z OSP Sienno.

O odważnych druhnach z podwągrowieckiej wsi, które zapozowały ze strażackimi atrybutami do kalendarza, napisaliśmy jako pierwsi w artykule TO BĘDZIE HIT! PIĘKNE DZIEWCZYNY Z OSP SIENNO OZDOBIŁY KARTY KALENDARZA!

Dzisiaj przedstawiamy je bliżej i prezentujemy zdjęcia, które są przedsmakiem tego, co można znaleźć w kalendarzu.

Służą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie, wyjeżdżają do akcji i podnoszą swoje kwalifikacje podczas szkoleń. Większość z nich posiada już kurs podstawowy strażaka, a jedna jest nawet dowódcą! Tylko w tym roku do ich ekipy dopisały się trzy kolejne osoby, które świetnie odnajdują się w grupie. Uczestniczą w pogadankach szkolnych oraz prowadzą szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Biorą też udział w zawodach sportowo-pożarniczych, w których osiągają świetne wyniki – w ubiegłym roku reprezentowały nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.

– Na treningi zabieramy ze sobą nasze dzieci, więc czasem jest całkiem wesoło. Jako OSP prowadzimy też całoroczną zbiórkę nakrętek na rzecz chorych dzieci, a także uświetniamy tak zwanym „laniem wody” dni dziecka na festynach w okolicznych wioskach – mówią.

Pomysł na kalendarz miały od kilku lat, jednak trudno im było doprowadzić projekt do końca. Ich współpraca dała jednak efekt w tym roku. – Zdecydowaną większość zdjęć zrobiła dla nas koleżanka Kinga Połczyńska, która ma niezłe oko do fotografii i jesteśmy jej bardzo wdzięczne. Część zdjęć była też wykonana przez nas same i na szczęście nie odbiegają one od zdjęć profesjonalnych Kingi – opowiadają.

Na początek wydrukowały 50 sztuk kalendarzy, ale jeśli zainteresowanie będzie duże, z chęcią zrobią dodruk. Cała akcja kalendarzowa stworzona została po to, aby zdobyć gotówkę bardzo potrzebną do realizacji zadań ich OSP. Cena kalendarza to 30 zł, jest to jednak wartość umowna, ponieważ każdy może przekazać większą kwotę, co pomoże strażaczkom się rozwijać oraz zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa.

Dotychczas, dzięki licznym dofinansowaniom, uzyskały już dużo sprzętu oraz bojowego STAR-a. – Teraz musimy dużo ćwiczyć i uczyć się używać nowo zdobytych urządzeń, żeby podnieść naszą gotowość bojową oraz sprawność podczas przeprowadzania akcji – deklarują.

Zdjęcia, które publikujemy poniżej, nie zostały użyte w kalendarzu (bo dziewczyny nie chcą zdradzać jego wnętrza), ale mogą dać mały przedsmak tego, co będzie można znaleźć w wydawnictwie.

Kalendarze będzie można zakupić w remizie OSP Sienno we wtorek i czwartek w godzinach 17-19. Jeśli ten termin komuś nie odpowiada, możliwy jest odbiór w Wągrowcu, po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym pod adresem: kantkowa@gmail.com.

Czytaj także

GMINA WĄGROWIEC: Od 1 czerwca otwarte będzie przedszkole w Wiatrowie

Krzysztof Czapul

KORONAWIRUS: ZAKAŻENI JUŻ TYLKO W TRZECH GMINACH. Gdzie najwięcej osób w kwarantannie?

Remigiusz Priebe

KOBIETA NA KWARANTANNIE ZMARŁA SAMOTNIE W SWOIM MIESZKANIU

Redakcja