Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Żona wójta została „ogrodnikiem miejskim” w Wągrowcu. To nowe stanowisko w MPWiK

Kandydatów na stanowisko było dwóch. Komisja wybrała Aleksandrę Majchrzak. MPWiK najpierw informację o konkursie nam ujawniło, aby za chwilę ją utajnić!

W sekretariacie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu uzyskaliśmy informację, że konkurs na stanowisko „Ogrodnik Miasta” został ogłoszony na stronie MPWiK 21 maja. „Ogrodnik Miasta” to nowe stanowisko w tej spółce.  

W odpowiedzi na to ogłoszenie wpłynęły dwie oferty.

– Komisja rekrutacyjna dokonała analizy złożonych ofert pod kątem spełnienia wymagań określonych w ogłoszeniu. Na rozmowę kwalifikacyjną została zaproszona jedna osoba, spełniająca wymogi formalne – czytamy w oświadczeniu przesłanym do nas z sekretariatu MPWiK.

Po rozmowie z zaproszoną kandydatką komisja rekrutacyjna zdecydowała o rekomendacji na stanowisko „Ogrodnik Miasta” Aleksandry Majchrzak.

A kim jest pani Aleksandra? Prywatnie to żona wójta gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka. A czym zajmowała się wcześniej? Ukończyła Akademię Rolniczą w Poznaniu, specjalność architektura krajobrazu. Od kilkunastu lat (od maja 2003 roku) prowadzi własną firmę „Alma” Architektura Krajobrazu, gdzie zajmuje się przede wszystkim projektowaniem ogrodów i terenów zielonych (strona internetowa tej firmy wciąż jest aktywna).

Ostatnio zaś pracowała także w urzędzie miejskim w Trzciance, w referacie ochrony środowiska i rozwoju wsi. Była tam głównym specjalistą, odpowiedzialnym m.in. za utrzymanie zieleni i wydawanie decyzji w sprawie wycinki drzew.

A czym dokładnie zajmować się będzie „Ogrodnik Miasta”. Postanowiliśmy to sprawdzić. Niestety, z Aleksandrą Majchrzak nie udało nam się skontaktować. Postanowiliśmy więc dopytać o to w MPWiK. I tu zaskoczenie. Bo na pytanie o zakres obowiązków oraz sposób zatrudnienia „Ogrodnika Miasta” uzyskaliśmy taką oto odpowiedź drogą mailową:

„W związku z obowiązującym przepisem o ochronie danych osobowych, prosimy o nieujawnianie danych jakie podaliśmy w mailu odpowiadając na Pana zapytanie dot. konkursu na stanowisko “Ogrodnika Miejskiego”.

Bardziej rozmowny był burmistrz Jarosław Berendt, który w rozmowie telefonicznej przyznał nam, że o takim stanowisku mówiło się od około miesiąca. A czym się będzie „Ogrodnik Miejski” zajmował? Zdaniem burmistrza ma zadbać o estetykę naszych ulic, na przykład ulicy Kościuszki.

Decyzją MPWiK o utajnieniu informacji o konkursie burmistrz był zaskoczony. Zapewniał nas także, że nie miał pojęcia, że konkurs został już zakończony oraz kto go wygrał. Przyznał jedynie, że osobiście zna wójta Majchrzaka. Jego żony jeszcze nie.

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK: Po wyborach wraca stare, czyli nasz powiatowy kabaret

Krzysztof Garnetz

Koncert duetu organowego Colloque des Claviers [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

Najpierw kradli czereśnie na oczach właścicieli i ich obrażali. Później porwali telefon i uciekli. Policja ich złapała

Redakcja