Okno na Wągrowiec
Kronika Odeszli Społeczeństwo Wiadomości Wspomnienie o... Wydarzenia

ZMARŁ MARIAN KLAR. Był znanym nauczycielem i działaczem niepodległościowym

Odszedł zasłużony wągrowczanin.

Marian Klar był wieloletnim nauczycielem zawodu i kierownikiem praktyk w Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Kcyńskiej, skąd odszedł na emeryturę w 2002 roku. Później zajmował się szkoleniami z zakresu BHP.

Bardziej znany był jednak jako działacz opozycyjny i niepodległościowy. Na początku lat 80-tych ubiegłego wieku, w czasach pierwszej „Solidarności”, założył i kierował Komisją Zakładową NSZZ „Solidarność” w wągrowieckim Zespole Szkół Zawodowych. W związku zawodowym doszedł aż do funkcji członka zarządu wojewódzkiego, którą w latach 90-tych sprawował przez dwie kadencje. Na przełomie wieków działał też w Ruchu Społecznym AWS.

W 2013 roku, za swoją działalność niepodległościową, otrzymał z rąk ówczesnego starosty Michała Piechockiego Nagrodę Herbu Powiatu Wągrowieckiego.

Marian Klar zmarł w piątek, 21 lutego. Miał 69 lat. Msza święta żałobna odprawiona zostanie w czwartek 27 lutego o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Wągrowcu. Natomiast pogrzeb zaplanowano tego samego dnia o godzinie 14.00 na cmentarzu komunalnym.

Jeśli chcesz zamieścić wspomnienie o kimś bliskim, kto odszedł na zawsze – skontaktuj się z naszą redakcją – redakcja@onw.com.pl

Zdjęcie główne: UM Wągrowiec

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszła od nas Karolina Gracz

Redakcja