Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

ZASZCZEP SIĘ: Wczoraj rekordowa frekwencja w Wągrowcu. Najbliższe szczepienie już w sobotę [ZDJĘCIA]

binary comment

Wczoraj zainteresowanych było tak wielu, że kolejkę udało rozładować się dopiero po godzinie 19:30!

Pomimo długiego czasu oczekiwania na zaszczepienie o swoją odporność przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zadbało 184 mieszkańców Wągrowca i ościennych gmin.

Zaobserwowany podczas poniedziałkowej akcji wzrost zainteresowania szczepieniami jest bardzo duży. Przypomnijmy, że podczas wrześniowej wizyty szczepieniobusu udało się zaszczepić 63 osoby, a w październiku tylko 53. Na taką zmianę nastawienia wągrowczan ma zapewne wpływ fala nowych zachorowań oraz obowiązkowe kwarantanny nakładane na osoby niezaszczepione. Spośród 184 osób zaszczepionych przed ratuszem w poniedziałek aż połowę stanowiły osoby, które przyjęły dopiero pierwszą dawkę szczepionki.

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt jeszcze w poniedziałek wieczorem w porozumieniu ze służbami Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego podjął decyzję o zorganizowaniu kolejnych akcji szczepień, aby umożliwić mieszkańcom jak najszybsze przyjęcie szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Taka okazja będzie już w najbliższą sobotę 27 listopada w godzinach od 9:00 do 12:00. W związku z coraz niższymi temperaturami na zewnątrz, tym razem punkt szczepień zostanie zorganizowany w holu siedziby Urzędu Miejskiego w Wągrowcu przy ulicy Kościuszki 15 a, a nie jak wcześniej w szczepieniobusie. W ratuszu podawana będzie szczepionka Johnson&Johnson oraz przypominająca dawka preparatu Pfizer. Nie będzie wymagana wcześniejsza  rejestracja na szczepienie i na miejscu wydawane będą certyfikaty.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Kilkaset tysięcy złotych dla wągrowieckich przedszkoli, szkół i urzędu miejskiego

Urząd Miejski w Wągrowcu

Jutro w Wągrowcu i Skokach ZASZCZEP się z MARSZU

Redakcja

Dzisiaj ZASZCZEP się w Wągrowcu

Redakcja