Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

ZARZUTY KORUPCYJNE: JAROSŁAW BERENDT WYDAŁ OŚWIADCZENIE!

Oświadczenie ukazało się na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Wągrowcu. Poniżej publikujemy je w całości.

Oświadczenie Burmistrza Miasta Wągrowca Jarosława Berendta

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi informuję, że 25 lutego 2020 roku Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy postawiła mi zarzuty dotyczące czerpania korzyści finansowych w zamian za wynajem sal komputerowych w Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu oraz czerpania korzyści finansowych za przeprowadzanie egzaminów w placówce szkolnej przy ulicy Kcyńskiej w latach 2017 – 2018.

Osobiście nie mam sobie nic do zarzucenia. Z postawionymi zarzutami kategorycznie się nie zgadzam. Jestem burmistrzem Wągrowca od 22 listopada 2018 roku. Zawsze działałem zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zarzuty, które mi postawiono, nie dotyczą aktualnie pełnionej funkcji, związane są z funkcją, którą pełniłem poprzednio tj. Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu.

Całą sprawę traktuję jako pomówienia, które bezwzględnie należy wyjaśnić. Jednocześnie, nie mając sobie nic do zarzucenia, wyrażam zgodę na publikację mojego wizerunku oraz pełnego imienia i nazwiska. Pragnę podkreślić, że na obecnym etapie sprawy nie ma żadnych podstaw do zawieszenia mnie w czynnościach, które obecnie pełnię. Nadal będę wykonywał czynności związane z funkcją Burmistrza Miasta Wągrowca.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Z OSTATNIEJ CHWILI: BURMISTRZ WĄGROWCA Z PROKURATORSKIMI ZARZUTAMI ZA KORUPCJĘ! Mamy jego komentarz

Czytaj także

Pokazy FONTANNY tylko do czwartku 29 października

Redakcja

Będzie badanie MAMMOGRAFICZNE dla pań z rocznika 1970-1951 [ZAPOWIEDŹ]

Krzysztof Czapul

W Wągrowcu nad jeziorem powstanie luksusowa REZYDENCJA [WIZUALIZACJA]

Krzysztof Czapul