Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

ZAGINĄŁ MĘŻCZYZNA. POWAŻNIE WYCHŁODZONEGO I W SAMEJ BIELIŹNIE ZNALEZIONO GO W LESIE. Trafił do szpitala

Doszło do tego w Studźcach (gmina Margonin).

W czwartek po godzinie 13.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od leśniczego, który w lesie pomiędzy miejscowościami Studźce a Margoninem napotkał wyziębionego mężczyznę, leżącego w samej bieliźnie.

Na miejsce wysłano dwa zastępy strażaków z Chodzieży oraz zastęp z OSP Margonin, patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego. W momencie przyjazdu straży mężczyzna był już pod opieką policji i leśniczego. Był przytomny, ale bez możliwości nawiązania z nim kontaktu. Działania straży polegały na udzielenie mu pierwszej pomocy.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował, że poszkodowany musi trafić do szpitala.

Jak mężczyzna znalazł się w lesie w samej bieliźnie? Tego nie wiadomo. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik chodzieskiej policji wyjaśnia:

– To  nie jest mężczyzna bezdomny. Ma dom oraz środki do życia, chociaż znajduje się pod opieką ośrodka pomocy społecznej. W miejscu zamieszkania odwiedził go znajomy. Zaniepokojony tym, że go nie zastał powiadomił o tym pracownika socjalnego – tłumaczy nam policjantka.

Nie wiadomo jak długo mężczyzna przebywał samotnie w lesie. Teraz wraca do zdrowia pod opieka lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.    

Foto. Jakub Hermaszewski/OSP Margonin

Czytaj także

ZAGINĄŁ 17-LETNI MACIEJ BOROWSKI

Redakcja

CROSSAMI BEZ UPRAWNIEŃ SZALELI PO LESIE! Ujęła ich policja i strażnik leśny

Krzysztof Czapul

WAŻNE: POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW ZDERZENIA SZYNOBUSU Z CIĘŻARÓWKĄ W BOLECHOWIE!

Remigiusz Priebe