Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

Z OSTATNIEJ CHWILI: Nielba ZWYCIĘŻA w Wejherowie!

Zaległy mecz rozegrali dzisiaj na wyjeździe piłkarze wągrowieckiej Nielby.

We wczesne wtorkowe popołudnie „żółto-czarni” na wyjeździe zmierzyli się z drużyną Gryfa Wejherowo. Nasi piłkarze z pewnością mieli spore apetyty na wygraną, bo ostatnio z trzech punktów cieszyli się pod koniec września, gdy u siebie pokonali Unię Swarzędz.

Moment na wygraną był idealny, bo rywalem była ekipa Gryfa, która w tabeli z 10 punktami na koncie była przed tą kolejką na pozycji 19 (Nielba na miejscu 15 i 17 punktów).

Pierwsza połowa była wyrównana. Co prawda jeszcze na moment przed gwizdkiem na przerwę nasi prowadzili 2-1 po golach Mateusza Kaczora i Tomasza Bzdęgi, ale dosłownie tuż przed końcem pierwszej połowy gola wyrównującego zdobyli gospodarze. Szkoda.

Na szczęście druga połowa należała do naszych. Najpierw Nielba wyszła na prowadzenie w 71 minucie po kolejnej bramce Mateusza Kaczora, a w samej końcówce, w 90 minucie meczu, po strzale Krzysztofa Wolkiewicza zdobyła zwycięskiego gola na 4-2. Z delegacji nasi piłkarze wracają z trzema punktami! Brawo, panowie! Po tym zwycięstwie nasi mają 20 punktów i zajmują miejsce w środku tabeli (12).

WYNIK

Gryf Wejherowo Nielba Wągrowiec 2-4 (1-2)
Bramki dla Nielby: Mateusz Kaczor (dwie), Tomasz Bzdęga i Krzysztof Wolkiewicz

Skład Nielby Wągrowiec:
Łagodziński (bramkarz) – Soforek, Friska, Leśniewski, Wolkiewicz, Figaszewski, Burman, Kaczor, Rozmarynowski, Bzdęga, Steinke ( kapitan)
Rezerwowi: Kołodziejczak, Ortyl, Kubiński, Biegański, Piechowiak.