Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

Z OSTATNIEJ CHWILI: KRZYSZTOF POSZWA ODWOŁANY, SĄ NOWI WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ

Rada Miejska w Wągrowcu odwołała z funkcji wiceprzewodniczącego byłego burmistrza Krzysztofa Poszwę i powołała dwóch nowych wiceprzewodniczących.

W głosowaniu tajnym za odwołaniem Poszwy opowiedziało się 12 radnych, 5 było przeciwnych, a 3 wstrzymało się od głosu. Przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Zadroga nie odczytał nazwisk radnych, którzy wnioskowali o odwołanie byłego burmistrza, ani uzasadnienia tego wniosku.

Następnie rada przystąpiła do wyboru dwóch nowych wiceprzewodniczących (drugim był wcześniej Grzegorz Kamiński, który jednak zrezygnował z funkcji radnego). Jedynymi zgłoszonymi kandydatami byli Danuta Strzelecka-Purczyńska oraz Andrzej Reis. Purczyńska otrzymała 18 głosów za oraz po jednym przeciw i jednym wstrzymującym się. Mniej radnych zagłosowało za kandydaturą Reisa, którego poparło tylko 12 radnych, 6 było przeciw, a 2 się wstrzymało.

Nowe prezydium Rady Miejskiej w Wągrowcu

Równocześnie, jak poinformował na początku sesji przewodniczący Jakub Zadroga, przestał istnieć klub radnych „Wspólny Wągrowiec”, który tworzyli Andrzej Reis (wybrany z listy komitetu Bliżej Ludzi) oraz dwaj radni wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości: Szymon Filut i Marek Piekutowski.

Czytaj także

Zimowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca [FOTO]

Redakcja

Pan Zbyszek przejechał miejskim rowerem ponad 3 tysiące kilometrów!

Redakcja

SEZON ZIMOWY: Lodowisko ruszy już wkrótce

Redakcja