Okno na Wągrowiec
Kultura Na imprezę Niezbędnik Wiadomości

Jutro rusza wyjątkowa Rock Noc. Zobacz jakie gwiazdy zagrają

Tym razem jeden z najstarszych festiwali rockowych w Polsce potrwa aż dwa dni.

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu oraz Załoga 62100 zapraszają na kolejną edycję tego kultowego festiwalu. W piątek i sobotę na wągrowieckiej scenie, rozstawionej – podobnie jak w ubiegłym roku – na boisku OSiR, wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki rockowej: Luxtorpeda, Dezerter i Nocny Kochanek.

Ubiegłoroczny festiwal odbył się na stadionie po raz pierwszy. Padł wtedy też frekwencyjny rekord Rock Nocy – sprzedano tysiąc biletów, co przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów! To doświadczenie sprawiło, że tym razem będzie przygotowanych więcej stanowisk z piwem i więcej ubikacji. – Jedno się nie zmieni: będzie świetna zabawa, świetne zespoły i genialna atmosfera! – zapewniają organizatorzy z Załogi 62100.

Patronem medialnym festiwalu, w tym roku po raz pierwszy, jest portal Okno na Wągrowiec.

PIĄTEK, 28 CZERWCA (otwarcie bramy o godzinie 18.00, rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.00):

LUXTORPEDA – tego zespołu nikomu przedstawiać nie trzeba! Czego się Litza nie chwyci to w złoto zamienia. Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych ostatnich lat, twórcy hitów i hymnów, dający niesamowicie energetyczne koncerty i hipnotyzujący swych fanów. W skrócie – idealna mieszanka dla wągrowieckiej publiki.

DEZERTER – absolutny szczyt punkowej sceny naszego kraju wraca do Wągrowca po czterech latach! Po świetnie przyjętej EPce „Nienawiść 100 %” czekamy nie tylko na najnowsze kawałki, ale i klasyczne kawałki grającego już blisko cztery dekady punkowej załogi. Jeżeli punkrock to zawsze Dezerter!

1125 – nie ma chyba ważniejszej i bardziej wpływowej kapeli w polskim hardcorze niż „jedenastki”. Klasyki i świetnie przyjęty nowy album w wykonaniu złotowskiej ekipy to potężny walec, który przejedzie się po Was pierwszego dnia festiwalu!

THE PAU – jeden z najciekawszych projektów alternatywnego punkrocka ostatnich lat! Co ciekawe jest to zespół jednej artystki, która nie boi się łamać schematów – zarówno w tekstach jak i muzycznych! Koniecznie bądźcie z nami od początku!

SOBOTA, 29 CZERWCA (otwarcie bramy o godzinie 18.00, rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.00):

NOCNY KOCHANEK – rekord frekwencji na Polandrock? Platynowe płyty? Kawałki znane przez tysiące? Tak, to oni pierwszy raz w Wągrowcu!

TED NEMETH – czasem tak bywa, że zespół przyjeżdża do miasta i publika ich od razu darzy miłością. Tak jest w tym przypadku! Czterech dżentelmenów z Łodzi to jeden z najważniejszych zespołów gitarowego grania młodego pokolenia w Polsce!

SYNDROM PARYSKI – absolutna nowość na polskiej scenie i jesteśmy pewni, że za chwilę będzie o nich cholernie głośno. Alternatywna najwyższych lotów a teksty potrafią zaczarować!

THE FLOOR IS LAVA – dobrze znany w Wągrowcu easycore’owy skład. Ich energiczne riffy w połączeniu z damskim, lekko ochrypłym, a zarazem aksamitnym wokalem zabiorą was na wybrzeże słonecznej Kalifornii. Zaprezentują wam materiał, który już niedługo ukaże się na ich pierwszej EPce.

GDZIE?
Stadion OSiR
Wągrowiec, ul. Kościuszki 59

KIEDY?
piątek, 28 czerwca
22.45 Luxtorpeda
21.00 Dezerter
19.45 1125
19.00 The Pau
18.00 brama

sobota, 29 czerwca
22.30 Nocny Kochanek
21.00 Ted Nemeth
19.45 Syndrom Paryski
19.00 The floor is lava
18.00 brama

BILETY?
Sprzedaż internetowa
https://www.bilety24.pl/karnety/karnet-rock-noc-1276
Sprzedaż stacjonarna
Kasa kina MDK Wągrowiec
Dzieci do 7. roku życia wchodzą za darmo z opiekunem!

Przedsprzedaż:
jeden dzień 25 PLN / karnet 45 PLN
Dzień koncertu
jeden dzień 35 PLN / karnet 60 PLN
Dzieci do siódmego roku życia wchodzą za darmo z opiekunem posiadającym bilet.

Czytaj także

Zimowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca [FOTO]

Redakcja

Pan Zbyszek przejechał miejskim rowerem ponad 3 tysiące kilometrów!

Redakcja

SEZON ZIMOWY: Lodowisko ruszy już wkrótce

Redakcja