Okno na Wągrowiec

Kronika Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WYSTAWA: Tak się żyło w PRL-u, czyli chcesz cukierka, idź do Gierka!

Wągrowieckie Muzeum Regionalne zaprasza na niezwykłą wystawę.

Nasze muzeum przyzwyczaiło nas do niezwykłych wystaw. Już wkrótce kolejna.

– Zapraszamy na otwarcie wystawy „Chcesz cukierka, idź do Gierka… – życie codzienne w czasach PRL” – zachęcają wągrowieccy muzealnicy.

– Dla młodszych pokoleń wystawa będzie prezentacją codzienności, która okazuje się dla nich  zaskakująca, by nie powiedzieć – egzotyczna. Gry, zabawki, zabawy i szkoła były inne niż dziś. Inaczej wyglądał Wągrowiec. Jak? – postaramy się opowiedzieć na wystawie – zapewniają pracownicy naszego muzeum.

Ekspozycja została przygotowana w oparciu o zbiory wągrowieckiego pasjonata, kolekcjonera pamiątek przeszłości, Krzysztofa Pukaczewskiego. Uzupełnieniem są  obiekty ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Wągrowcu. Wystawę będzie można zwiedzać w godzinach otwarcia muzeum do 21 czerwca 2020 roku.

Otwarcie wernisażu w niedzielę 23 lutego, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Czytaj także

ZAGINĄŁ MAREK ORGANEK Z WĄGROWCA! Policja apeluje o pomoc w jego odnalezieniu [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

UWAGA! DRZEWA SPADŁY NA ULICE! Jedno przygniotło samochód. Droga jest zablokowana. Inne spadło na moście przy Rynku [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Kolejne paczkomaty stanęły w Wągrowcu [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej