Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Wizyta u strażaków w ramach aukcji wylicytowanej podczas WOŚP [FOTO]

Tydzień temu, we wtorek, 13 lutego, w Komendzie Powiatowej PSP w Wągrowcu pojawiły się pani Agata Sadek z córką Małgorzatą, zwyciężczynie licytacji podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Wągrowcu.

Pan Tomasz, który wylicytował voucher na dzień pobytu w Komendzie Powiatowej PSP, postanowił, że w odwiedziny do wągrowieckich strażaków przyjdzie żona Agata wraz z córką Małgorzatą.

Nadmienić należy, że obie panie są druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie.

Wizyta rozpoczęła się zgodnie ze strażackim porządkiem dnia. O godzinie 8:00 odbyła się zmiana służby w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej. Po zmianie służby, wspólnym śniadaniu i  zapoznaniu z załogą,  która w tym dniu pełniła służbę, obie druhny brały czynny udział w działaniach ratowniczych podczas pożaru garażu, gdzie poszkodowana została jedna osoba, którą trzeba było ewakuować, z płonącego warsztatu i udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu.  Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane przez dowódcę JRG. 

Po ćwiczeniach Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Jacek Rochowiak zaprosił obie panie na wspólne spotkanie, w trakcie którego omówił szczegółowo wszystkie wydziały i ogólne funkcjonowanie Komendy Powiatowej  PSP w Wągrowcu.

Następnie funkcjonariusz wydziału prewencji przedstawił i szczegółowo omówił symulator zagrożeń pożarowych, który w ramach prewencji społecznej przedstawiany jest dzieciom w trakcie odwiedzin strażaków w czasie dni otwartych komendy.

Cała załoga Jednostki Ratowniczo Gaśniczej  zaangażowana w umilenie wizyty pokazała wszystkie wozy bojowe i sprzęt, którym dysponuje JRG Wągrowiec. Na zakończenie wizyty nasze koleżanki zjadły wspólny obiad przygotowany męską dłonią przez strażaków, a  komendant wręczył upominki i uśmiechną się na wspólnej fotografii.

tekst i zdjęcia: mł. kpt. Waldemar Szymkowiak, dowódca JRG

Czytaj także

Strażacy uratowali… sarnę. Wpadła do zbiornika [FOTO]

Redakcja

WOŚP u nas ZAGRAŁA i już zebrała blisko PÓŁ MILIONA zł! [FOTO]

Redakcja

Znów zagra u nas WOŚP. Znamy program. To już 32. Finał!

Redakcja