Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Gorący temat Na luzie Na własne oczy Piłka nożna Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości

Wielkie granie w małych miasteczkach [FOTOREPORTAŻ]

Wcześniejsze edycje odbywały się w Wągrowcu, w tym roku zorganizowane zostaną w trzech miastach: Skoki, Szamocin, Margonin. W turnieju Veolia EURO CUP wystąpią m.in takie zespoły jak: Arka Gdynia, Arkonia Szczecin, Kotwica Kołobrzeg, Elana Toruń, Akademia 11 z Legionowa, AP Duda Wrocław, Jantar Ustka, kadra Wielkopolski, Kadra Kujawsko-Pomorska, MLUKS Dwójka Gubin, Polonia Trzebnica i wiele innych zespołów z kraju.  Wągrowiec reprezentować w tych wszystkich zmaganiach będzie AP Calcio Wągrowiec.  

Blisko 150 zespołów, prawie 2000 uczestników bierze udział w ogólnopolskiej edycji turniejów piłkarskich dla dzieci Veolia EURO CUP 2019. W największym turnieju w Wielkopolsce i jednym z największych w Polsce udział biorą zespoły reprezentujące aż 7 województw. To już IV edycja turnieju, w tym roku pod patronatem PZPN. Właśnie ruszyła dzisiaj w Skokach.

Turnieje w Skokach odbywają się pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Tadeusza Kłosa i Starosty Powiatu Wągrowieckiego Tomasza Kranca. Turniej w Szamocinie będzie pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Eugeniusza Kucnera i Starosty Powiatu Chodzieskiego Mirosława Juraszka.

Turniej ruszył dzisiaj, 2 czerwca w Skokach (dzieci z rocznika 2010 roku), 8 czerwca – turniej w Skokach dla dzieci z rocznika 2008, 9 czerwca turniej w Skokach dla dzieci z rocznika 2009, 22 czerwca turniej w Szamocinie dla dzieci  rocznika 2011, 23 czerwca turniej w Szamocinie dla dzieci urodzonych w 2012 roku, 29 -30 czerwca dwudniowy turniej dla dzieci urodzonych w 2007 roku rozegrany zostanie w dwóch miastach jednocześnie: Szamocinie i Margoninie.

Dzisiaj grano na gościnnych boiskach Wełny Skoki przy ulicy Parkowej. Grano jednocześnie na 4 boiskach. Było gorąco, emocjonująco, głośno. Zadbano również o pyszne jedzenie, a gwiazdą dnia był Miłosz Stopiński, wicemistrz Polski we freestyle footballu, czyli akrobacjach z piłkami, który wzbudził zachwyt młodych piłkarzy.

Poniżej nasza fotorelacja:

Czytaj także

Burmistrza Skoków w sobotę zaprasza mieszkańców na swój dyżur

Redakcja

Turniej młodych szczypiornistów imienia Jerzego Kasprzaka [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja