Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości

WIECZORNY POŻAR: Płonęło poddasze domu jednorodzinnego [ZDJĘCIA]

Działania ratownicze trwały aż do godzin porannych.

W poniedziałek wieczorem, około 20 minut po godzinie 22., służby ratunkowe zostały wezwane do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Kamieniec w gminie Kłecko – leżącej tuż przy granicy powiatu wągrowieckiego. Do akcji wyjechały dwa zastępy OSP Kłecko oraz dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze zawodowych strażaków z Gniezna.

Po przybyciu ratowników na miejsce zastano duże zadymienie na poddaszu budynku. W pierwszej fazie działań odłączony został prąd w budynku oraz ewakuowano właściciela, który przed przybyciem strażaków próbował ugasić pożar za pomocą gaśnic.

Następnie rota gaśnicza zlokalizowała źródło ognia i rozwinięty pożar na poddaszu budynku. Z powodu braku wejścia na obszar objęty pożarem, konieczne było rozebranie części sufitu.

Za pomocą kamery termowizyjnej ratownicy ustalili, że pożar ukryty jest również w ścianie i stropie między piętrami, wzdłuż przewodu kominowego. Strażacy natychmiast przystąpili do rozbiórki podłogi i sufitu bezpośrednio przy kominie, gdzie stopniowo dogaszali zarzewia.

Działania ratownicze trwały do godzin porannych, a oprócz straży pożarnej na miejscu obecna była policja i energetycy.

Źródło: OSP Kłecko

Czytaj także

ZROBIŁ PORZĄDKI na działce i podpalił, co zagrabił. STRAŻ ZGASIŁA ognisko, a policja wlepiła mu MANDAT

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: GAZ ULATNIA SIĘ NA BYDGOSKIEJ!

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: GROŹBY SAMOBÓJCZE NA WACHOWIAKA

Remigiusz Priebe