serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: STRONA SZYDZĄCA Z BEZDOMNYCH JUŻ NIE ISTNIEJE. Ale bardzo możliwe, że sprawa będzie miała ciąg dalszy

W Internecie na serwisie Instagram ktoś założył profil zulewagrowiec, gdzie wyśmiewał ludzi biednych, bezdomnych, publikując tam ich zdjęcia zrobione z ukrycia fotografują. Wielu wągrowczan to oburzyło. Jeden z naszych czytelników chce sprawę zgłosić odpowiednim organom.  

Sprawę nagłośniliśmy w piątek.

Komentarze były prawie jednogłośnie potępiające. Poniżej tylko część z nich:

Adaś Górski: – Powinni dostać kary finansowe które pewnie pokryją rodzice odpowiedzialni za ich wychowanie. A pieniążki przekazane na ubrania i jedzenie dla tych ludzi . Kto ma takie samo zdanie daje lajka.

Hania Stoińska: – Widać jak są wychowywani w domu…do nauki niech się wezmą! Ukarać ich może to czegoś ich nauczy. Ciekawe czy im by było do śmiechu gdyby byli na miejscu tych ludzi…

Alicja Kostrzewa: – To jest wręcz obrzydliwie jak można człowieka fotografować to po prostu chamstwo, to że to jest człowiek bezdomny to nie znaczy żeby robić aferę i od razu wrzucić zdjęcie do Internetu Boże ukarz tych ludzi powinni dostać bardzo duże kary za to że odechce im się robić zdjęcia.

Ania Rokosz: – Właściciel profilu na insta jest na pewno większą patologią niż osoby ze zdjęć. Pewnie rodzice są dumni że tak go/ją wychowali… Może nawet policja odwiedzi ich o szóstej rano z gratulacjami?

Izabela Kaczmarek: – Wychowanie wynosi się z domu… A takie coś powinno zostać surowo ukarane. Nikt nie ma prawa kogokolwiek wyśmiewać. Człowiek bezdomny jest takim samym człowiekiem jak każdy z nas… Poza tym po adresie IP można bardzo łatwo sprawdzić skąd i z jakiego urządzenia zostało założone to konto, zamknąć je, a tego który je założył pociągnąć do odpowiedzialności karnej i koniec!

Iza Przybył: -To przykre, co młodzież teraz wyprawia, czy są aż tak pewni że kiedyś nie znajdą się w takiej bądź gorszej sytuacji. Niestety to rodzice nie nauczyli szacunku, do innych osób, osób które są w gorszej sytuacji jak oni sami. Jeśli można sprawdzić, kto założył taki profil, trzeba ukarać bo szacunku już raczej nie nauczymy…

Edyta Małkowska: – Czy to bezdomny czy ktokolwiek bez jego zgody zamieszczenie zdjęć jest zabronione i tacy ludzie powinni ponieść karę, wtedy się okaże czy będzie mu do śmiechu

Judyta Seemann: – Profil można zamknąć, ale czy to rozwiąże problem, zmieni myślenie? Kultura, dobry smak, empatia, człowieczeństwo.. To nie garnitur, który się zakłada od święta, bądź nie. Albo się to ma, albo nie, to pryncypia. Mądremu nie trzeba tłumaczyć, a głupi chyba i tak nie pojmie.. Przykre.

Założyciel tego profilu chyba się przestraszył, bo prawie natychmiast go zamknął. To jednak sprawy nie zamyka. Po pierwsze, jeśli tylko coś tak obrzydliwego pojawi się w Internecie, to zgłoście to nam. A po drugie jeden z naszych czytelników zamierza tę sprawę zgłosić odpowiednim organom.

– Nie zamierzam tego tak zostawić. To najpewniej młodzi ludzie. Oni muszą nie tyle ponieść karę, ale zrozumieć, co złego robili. A mam poczucie, że tego nadal  nie wiedzą – uważa pan Adam.   

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja