serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: REMONT MOSTU SKOŃCZONY. DROGA WCIĄŻ ZAMKNIĘTA. Wiemy dlaczego i do kiedy

artdent baner

Mimo skończonych robót, droga Wągrowiec – Łekno wciąż pozostaje zamknięta.    

Jeszcze nie tak dawno Wojewódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich informował nas, że 30 września nie jest zagrożony. Zgodnie z umową całość robót budowlanych miała się zakończyć do 30 września – deklarowali drogowcy. Wcale to jednak nie oznacza, że od dzisiaj nie musimy już w tamtym rejonie jeździć objazdami.  

Zapytaliśmy w WZDW dlaczego?

– Informuję, że  roboty budowlane  w Tarnowie Pałuckim zostały już zakończone. Obiekt nie zostanie udostępniony kierowcom do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie, w formie decyzji  Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego zgodnie z zapisami prawa budowlanego. Aktualnie trwa kompletowanie materiałów niezbędnych do złożenia wniosku o wydanie decyzji na użytkowanie. Termin ostatecznego odbioru inwestycji to koniec listopada – tłumaczy Kinga Hedrych, zastępca Dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

Przypomnijmy, że remont i zamknięcie przejazdu przez most pomiędzy Tarnowem Pałuckim a Łeknem na drodze wojewódzkiej nr 251 rozpoczęło się 5 czerwca br. Wartość prac to ponad 1,6 mln zł.

Kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Jadąc z Wągrowca w kierunku Łekna, Damasławka, Żnina czy Inowrocławia, wciąż zmuszeni będą przez najbliższe dwa miesiące korzystać z objazdów. WZDW dla ruchu tranzytowego proponuje (i tak będzie kierowało oznakowanie) objazd przez Morakowo/Czeszewo, Wapno i Turzę, do Damasławka.

Ruch lokalny natomiast zapewne będzie korzystał z trasy Brzeźno Stare – Łekno.

Czytaj także

Opatówka już wyremontowana [FOTO]

Redakcja

Samochód dachował. Kierowca zbiegł [FOTO]

Redakcja

Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo [FOTO]

Redakcja