Okno na Wągrowiec
Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: Radni przyjęli jeszcze raz uchwałę o dopłatach do wymiany pieców. Poprzednia była niezgodna z prawem

Tym razem uchwała ma być pozbawiona błędów prawnych.

Przypomnijmy, że w lutym władze Wągrowca obwieściły, że wprowadzają program dofinansowania dla mieszkańców, którzy podejmą się wymiany pieców. Wągrowczanie mieli otrzymać finansowe wsparcie, jeśli zdecydowaliby się na wymianę starego pieca na nowy, bardziej ekologiczny. Miasto chciało przeznaczyć w tym roku na ten cel w sumie sto tysięcy złotych.

27 lutego przedłożoną przez burmistrza uchwałę przegłosowali wągrowieccy radni. Niestety, wkrótce okazało się, że urzędnicy Jarosława Berendta nie poradzili sobie z zadaniem przygotowania programu. 7 kwietnia Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu uznała wągrowiecką uchwałę w tej sprawie za nieważną.

RIO wytknęła Radzie Miejskiej w Wągrowcu szereg błędów, o których szczegółowo pisaliśmy w artykule NIE BĘDZIE DOFINANSOWANIA DO WYMIANY PIECÓW! Wągrowiecka uchwała uznana za niezgodną z prawem.

Wągrowiecki samorząd postanowił podejść do sprawy jeszcze raz. Burmistrz Jarosław Berendt przedłożył radnym nowy projekt uchwały, tym razem mający być już pozbawiony błędów prawnych. Na dzisiejszej, przeprowadzonej zdalnie sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu, rajcy jednogłośnie przyjęli poprawioną uchwałę.

Na jej podstawie mieszkańcy Wągrowca, którzy zdecydują się na wymianę starych pieców na nowe, ekologiczne, będą mogli ubiegać się o dotację w wysokości 50 procent poniesionych kosztów, jednak nie wyższą, niż 5 000 złotych brutto.

Czytaj także

Urząd wciąż szuka specjalisty ds. bezpieczeństwa

Krzysztof Czapul

Rozstrzygnięto dwa konkursy. Nowi pracownicy w urzędzie miejskim w Wągrowcu

Krzysztof Czapul

Co z plażą miejską? Władze Wągrowca WYJAŚNIAJĄ i przedstawiają PLAN PRAC [MAPA]

Redakcja