Okno na Wągrowiec

Edukacja Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: Przedszkola w Wągrowcu za tydzień zostaną otwarte

Taką decyzję podjęły dyrektorki po konsultacji z burmistrzem.

– Wszystkie wągrowieckie przedszkola publiczne oraz żłobek wznowią za tydzień (od poniedziałku 25 maja) opiekę nad dziećmi. Decyzję tę podjęły dzisiaj dyrektorki wszystkich sześciu podległych miastu placówek, po rekomendacji wystosowanej przez Burmistrza Miasta Wągrowca – informuje magistrat.

Pierwszeństwo w zakresie opieki nad dziećmi dotyczy rodziców zatrudnionych w służbie zdrowia, służbach mundurowych zaangażowanych w minimalizowanie ryzyka zarażenia wirusem COVID-19 oraz zatrudnionych w handlu.

Przedszkola mają obowiązek tak zorganizować swoją pracę, by była ona zgodna z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. – W Wągrowcu miasto zadbało o to, by placówki przedszkolne były wyposażone w odpowiednią liczbę środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych – deklarują miejscy urzędnicy.

Resort edukacji zwraca się do rodziców, by nie przyprowadzali dzieci z objawami chorobowymi. Informuje też, że do placówki nie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

W przedszkolach obowiązywać będą m.in. następujące zasady:

  • jedna grupa dzieci powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali;
  • do grupy przyporządkowani są ci sami opiekunowie;
  • w grupie może przebywać do 12 dzieci;
  • dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.

Przypomnijmy, że od 6 maja w Wągrowcu funkcjonowały Przedszkole Niepubliczne i Żłobek „Do re mi”. – Z informacji, jakie posiadamy wynika, że w ich ślady pójdą od początku przyszłego tygodnia pozostałe przedszkola niepubliczne – zawiadamia magistrat.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

PIŁKA NOŻNA: Nielba dostała licencję na nowy sezon w III lidze, ale z nadzorem

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: WYPADEK NA OBWODNICY SKOKÓW!

Redakcja

SZUKAMY WŁAŚCICIELA: Znaleziono tablicę rejestracyjną

Remigiusz Priebe