Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

WAŻNE: Policja szuka pokrzywdzonych w stłuczkach [FILM]

artdent baner

Do tej pory zgłosiło się już około 40 osób. Trzej mężczyźni celowo doprowadzali do kolizji drogowych. Spotkało to ciebie? Zgłoś się!

Funkcjonariusze z Bydgoszczy szukają kierowców pokrzywdzonych w kolizjach drogowych. Jeśli przedstawiony poniżej sposób postępowania oszustów przypomina Ci twoją kolizję – skontaktuj się z policjantami.

Trzej podejrzani w sprawie mężczyźni są już aresztowani. Działali w taki sposób, że celowo doprowadzali do kolizji drogowych.

– Sprawcy działali najczęściej w porze wieczorowo-nocnej. A przemieszczali się głównie trasami dwupasmowymi, poszukując potencjalnej „ofiary”. Zajmowali pozycję w tzw. martwym polu widzenia i oczekiwali na zmianę pasa ruchu przez kierowcę, którym za nimi jechał. Następnie, w momencie wyprzedzania, gwałtownie przyspieszali, ustawiając swój pojazd w taki sposób, aby kierowca zmieniając pas ruchu, nie widząc ich w lusterku, po zjechaniu doprowadzał do stłuczki. Sprawcy wykonując ten manewr, chwilowo gasili światła w swoim aucie, stając się tym samym, praktycznie niewidoczni. Po zatrzymaniu samochodów pokazywali zapis z kamerki swojego auta wzbudzając w „ofierze” przekonanie o jej ewidentnej winie i „idąc jej na rękę” namawiali, aby nie wzywać na miejsce policji i dogadać się między sobą – wyjaśniają bydgoscy policjanci.

„Ofiary” chcąc uniknąć utraty zniżek ubezpieczeniowych oraz mandatu za spowodowanie kolizji najczęściej ulegały namowom i wyrażały zgodę na przekazanie określonej kwoty, która rzekomo miała pokryć koszty naprawy samochodu oszustów.

Już wiadomo, że osób pokrzywdzonych jest wiele. Stąd apel o zgłaszanie się osób, które od maja 2021 roku do 10 kwietnia 2022 roku brały udział w kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, a także w okolicach tych miast, w okolicznościach mogących wskazywać na podobny sposób działania sprawców.     

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail pg@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7.30-15.30.

Apel do zgłaszających:

Jeśli macie jakieś dokumenty, umowy, a nawet zdjęcia, które wykonano na miejscy kolizji, proszę zabezpieczyć je, a w przypadku wizyty w komendzie policji, zabrać ze sobą.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Policja

Czytaj także

UWAGA! Droga do Poznania była zablokowana. Teraz są tam duże korki

Redakcja

Nagroda dla naszego strażaka za 30 lat wzorowej służby [ZDJĘCIA]

Redakcja

PŁYWANIE/BIEGANIE: Nasi z medalami wrócili z Poznania. Mieliśmy też reprezentanta w Kopenhadze [ZDJĘCIA]

Redakcja