serpol praca

Okno na Wągrowiec
Rozkłady jazdy Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: PKS Gniezno upadł, ale będzie autobus na trasie Mieścisko-Gniezno-Mieścisko! Wiemy kiedy będzie kursował

To połączenie w dni nauki szkolnej będzie obsługiwał prywatny przewoźnik.

Wraz z upadłością PKS Gniezno pojawił się ogromny problem z dostępnością komunikacji zbiorowej na terenie gminy Mieścisko. Na szczęście mieszkańcy nie zostaną odcięci od pierwszej stolicy Polski.

Połączenia autobusowe na trasie Mieścisko – Gniezno i z powrotem będą obsługiwane przez firmę transportową MB BUS Błaszczyk z siedzibą w Gnieźnie.  

Wyjazd z Mieściska, sprzed budynku dworca PKP o godz. 6:40. Wyjazd z Gniezna, z przystanku na ul. Dworcowej o godz. 15:15. Kursy odbywać się będa tylko w dni nauki szkolnej. Bilety miesięczne do nabycia w siedzibie firmy, u kierowcy oraz w budynku Urzędu Gminy w Mieścisku.

Istnieje możliwość zmiany godzin jazdy oraz dodania kursów w zależności od ilości i zainteresowania podróżnych. A już jutro, czyli w piątek 30 sierpnia będzie możliwość nabycia biletów miesięcznych na autobus relacji Mieścisko – Gniezno – Mieścisko. Sprzedaż biletów odbywać się będzie w Sali USC Urzędu Gminy Mieścisko w godzinach 12:30 do 14:00. Koszt biletu miesięcznego wynosi 229,50 zł, a biletu jednorazowego 9,00 zł.

Ponadto na terenie gminy swoje linie utrzymało PKS Piła, która udostępniła już nowe rozkłady jazdy. Można je sprawdzić tutaj:

http://www.miescisko.bip.net.pl/?a=12217

Oznacza to zachowanie obsługi komunikacyjnej z Wągrowcem.

Dodatkowo wójt Przemysław Renn, wójt Mieściska informuje:

– W celu zwiększenia możliwości przemieszczania się między Mieściskiem a pozostałymi wsiami z terenu gminy, podjąłem decyzję o otwarciu autobusów szkolnych na pozostałych mieszkańców. W okresie nauki szkolnej każdy mieszkaniec będzie mógł zakupić bilet w szkolnym autobusie i skorzystać z przejazdu.

Fot. MB Bus Błaszczyk

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: Te pary przeżyły razem pół wieku! [FOTO]

Redakcja

70-letni mieszkaniec gminy Mieścisko z sądowymi zakazami wpadł w Janowcu Wlkp. 

Redakcja

WOŚP u nas ZAGRAŁA i już zebrała blisko PÓŁ MILIONA zł! [FOTO]

Redakcja