Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: Mieszkańcy gm. Wągrowiec będą mieć Kartę Seniora i Kartę Dużej Rodziny? Jest duża szansa, że wkrótce ruszy ten projekt

Wzorem Wągrowca, także gmina wiejska chce mieć ulgi dla swoich mieszkańców.

Karta Seniora i Karta Dużej Rodziny od lat działa w Wągrowcu. Z tej pierwszej korzystać mogą mieszkańcy miasta powyżej 60 roku życia. Z tej drugiej rodziny z przynajmniej trojgiem dzieci. Dzięki temu mogą oni skorzystać z ulg np. przy korzystaniu z Aquaparku, kina, ale także zakupów m.in. u optyka, czy w biurze podróży. Ogółem obie karty mają po kilkudziesięciu partnerów przeróżnych branż z miasta i pobliskiego regionu.

–  Mieliśmy sporo próśb od naszych mieszkańców, że oni również, tak jak mieszkańcy Wągrowca, chcieliby z takich ulg korzystać – przyznaje Kamila Kłos z urzędu gminy Wągrowiec.

W związku z tym do około 90 firm z terenu miasta i gminy wójt Przemysław Majchrzak wysłał zapytanie, czy chciałyby one przystąpić do tego projektu.

– Do 14 lutego czekamy na odpowiedź – wyjaśnia Kamila Kłos i dodaje, że pierwsze pozytywne sygnały już spłynęły. Np. od pralni „SZOP PRACZ”, biura turystycznego „Maria”, czy sklepu „Gajewski Stihl”.

Władzom gminy zależy na bogatej ofercie dla swoich mieszkańców. Ich zdaniem, to będzie atrakcyjne dla obu stron.

Kamila Kłos zwraca uwagę, że gminne karty będą korzystne zarówno dla mieszkańców okolicznych wiosek, jak i partnerów biznesowych. – Mieszkańcy naszej gminy na co dzień korzystają przecież z oferty handlowej i usługowej Wągrowca.

Aby projekt został przedstawiony gminnym radnym, wójt i jego urzędnicy liczą na przynajmniej 20-30 partnerów.

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wiatr zerwał dach domu jednorodzinnego w Siennie

Krzysztof Czapul

MĘŻCZYZNA ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ, ALE ON UCIEKŁ. Policjanci znaleźli go po godzinie

Krzysztof Czapul

UWAGA! Wiemy gdzie i kiedy wyłączą u nas prąd dzisiaj i w najbliższych dniach

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej