Okno na Wągrowiec
Wiadomości Zdrowie

WAŻNE: Będzie bezpłatne badanie jelita grubego [ZAPOWIEDŹ]

kondolencje majchrzak

Urząd Miejski zaprasza wągrowczanki i wągrowczan w wieku od 50 do 74 lat do udziału w bezpłatnym badaniu jelita grubego.

Badanie na obecność krwi utajonej w kale jest realizowane w ramach profilaktyki nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej SA.

– Warunkiem udziału w badaniu jest obecność na spotkaniu edukacyjnym, posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości, uzupełnienie i podpisanie ankiety monitorowania oraz oświadczenia uczestnika projektu, a także osobiste oddanie próbki do badania w wyznaczonym terminie – wyjaśniają urzędnicy.

Spotkanie edukacyjne, poprzedzające badanie odbędzie się w poniedziałek, 10 października, o godz. 17:15 w Dziennym Domu Seniora przy ul. Powstańców Wlkp. 30. Podczas spotkania zainteresowanym uczestnikom zostaną rozdane specjalne próbówki do samodzielnego przygotowania materiału do badania na krew utajoną w kale.

Odbiór przygotowanego materiału do badania nastąpi we wtorek, 18 października, w godz. od 12:00 do 16:00, również w wągrowieckim DDS. Wyniki nieprawidłowe zostaną przesłane pocztą na adres wskazany przez uczestnika. W przypadku niejednoznacznych wyników badanie próbki zostanie powtórzone – przygotowany materiał zostanie odebrany 22 listopada w siedzibie DDS, w godz. 14:30-15:30.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Nasze Muzeum do remontu i zamknięte do odwołania

Redakcja

Na ślubnym kobiercu stanęli Karolina i Jakub [ZDJĘCIA]

Redakcja

Czesław Lang odwiedził Wągrowiec. Przez nasze miasto ma przejechać Tour de Pologne [ZDJĘCIA]

Redakcja