Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

POLICJA OSTRZEGA: Teraz oszukują na… prąd!

kondolencje majchrzak

Tym razem podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms z informacją o konieczności zapłaty zaległości, pod groźbą odłączenia prądu.

– Wielokrotnie informowaliśmy o wielu metodach stosowanych przez oszustów. Tym razem przestrzegamy przed oszustwem, które może spotkać każdego. Przestępcy podszywając się pod dostawcę energii elektrycznej wysyłają do użytkowników wiadomość sms, w którym informują o zaległościach w opłatach za prąd. Nieuregulowanie tej kwoty w podanym terminie ma spowodować odłączenie energii elektrycznej. W wiadomości podany jest link, umożliwiający dokonanie „opłaty” – wyjaśniają funkcjonariusze, dodając:

– Bardzo ważne jest, żebyśmy nie robili niczego nieostrożnie i w pośpiechu. Zanim dokonamy płatności powinniśmy zastanowić się, czy opisana w wiadomości informacja jest prawdziwa. Nigdy też nie wchodźmy w otrzymane linki, ponieważ często służą do przekierowania na fałszywe strony banków, łudząco podobne do tych, z których na co dzień korzystamy. Podczas każdego logowania bądźmy wyjątkowo ostrożni, ostrzegajmy też naszych bliskich i znajomych, aby nie paść ofiarą oszusta i nie stracić pieniędzy czy danych osobowych.

Czytaj także

POLICJA OSTRZEGA: Oszukują metodą na… węgiel!

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Dzisiaj i jutro u nas możliwy silny DESZCZ z BURZAMI. Możliwy GRAD

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Od dzisiaj UPAŁY. Potrwają przez dwa dni. Temperatury do +30 stopni Celsjusza

Redakcja