Okno na Wągrowiec

Gospodarka Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WĄGROWIECKA WIEŻA CIŚNIEŃ I OKOLICZNE TERENY WYSTAWIONE NA SPRZEDAŻ! CENA WYWOŁAWCZA TO PONAD DWA MILIONY [ZDJĘCIA]

Polskie Koleje Państwowe wystawiły nieruchomość na sprzedaż.

Ten, położony w centrum miasta, w rejonie ulic Średniej i Paderewskiego, teren od dawna szpeci okolicę. Mimo atrakcyjnego położenia, zarasta dziką roślinnością. Kiedyś w tym miejscu mieściły się między innymi nastawnia i parowozownia, która kilkanaście lat temu uległa spaleniu.

Kilka lat temu PKP już się przymierzały do jego sprzedania, ale wtedy rząd postanowił uruchomić program Mieszkanie+ i zablokował wszystkim państwowym spółkom możliwość sprzedawania nieruchomości, na których mogłyby powstać mieszkalne bloki. Teraz najwidoczniej rządową blokadę zniesiono.

Teren jest bardzo atrakcyjny inwestycyjnie, na przykład dla deweloperów. Niewiele zostało bowiem w centrum Wągrowca miejsc, na których można by wybudować domy wielorodzinne.

Działka ma spory obszar, ponieważ to prawie dwa hektary gruntu (dokładnie 19339 metry kwadratowe). Powierzchnia budynków (budynek rozdzielni, budynek biurowo-socjalny, dwa budynki warsztatowo-magazynowe, dwa budynki magazynowe, budynek garażowy, budynek wieży ciśnień) wynosi 1730 metrów kwadratowych, choć pewnie nabywca większość z nich wyburzy.

Teren ten nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, ale w Urzędzie Miejskim trwają prace nad jego opracowaniem.

Cena wywoławcza za całość została określona na poziomie 2 milionów 130 tysięcy złotych, co daje około 110 złotych za metr kwadratowy i wydaje się niewielką kwotą za tak atrakcyjną działkę.

Zdjęcia: PKP Nieruchomości i Marek Świdrak

Czytaj także

KONCERT: WYBITNY pianista jazzowy ZAGRA w naszym AMFITEATRZE [ZAPOWIEDŹ]

Krzysztof Czapul

ZNÓW zuchwała KRADZIEŻ PALIWA w Wągrowcu

Krzysztof Czapul

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA INFORMUJE: Na os. WSCHÓD przegląd instalacji ELEKTRYCZNEJ [WYKAZ]

Krzysztof Czapul