Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Na luzie Na własne oczy Sport Wiadomości Wydarzenia

W Wapnie znów zagrali w „królewską” grę

artdent baner

60 zawodniczek i zawodników wzięło udział w niedzielnym turnieju szachowym Wapnie. Niektórzy musieli pokonać nawet ponad 200 km.

To była już 23 edycja. Organizator Jacek Haja zwraca uwagę, że wszyscy, którzy przybyli do Wapna byli naprawdę „wygłodzeni” szachowo.

– Wszystkim brakowało turniejów, w których siedzimy naprzeciw realnego przeciwnika, czujemy prawdziwe emocje. Jak zwykle przejechali bardzo młodzi zawodnicy, ale pojawili się również zawodnicy po 80-tce. Nie było takiej liczby jak we wcześniejszych edycjach, ale trzeba pamiętać, że to już okres wakacyjny – wyjaśnia Jacek Haja.

Na otwarciu turnieju pojawił się znany szachista wicestarosta Michał Piechocki oraz wójt Wapna Maciej Kędzierski. Każdy z nich krótko i serdecznie powitał przybyłych szachistów oraz życzył powodzenia w rywalizacji.

Faworytem turnieju był ukraiński arcymistrz GM Andrei Maksimenko, mający najlepszy ranking Elo 2508, jednak niespodziewana porażka w ostatniej rundzie zepchnęła go na aż dziesiąte miejsce, chociaż i tak osiągnął przyrost rankingowy i jest „na zielono”.

– Bardzo cieszy fakt, że wielu stałych bywalców przyjechało do Wapna, kolejny raz pokonując naprawdę wiele kilometrów. Trudno o lepszą rekomendację – z zadowoleniem przyznaje Haja.

O relację fotograficzną zadbał Maciej Ryska. Wzorowo wywiązały się również wolontariuszki pod opieką Joanny Hemmerling i Kingi Modzelewskiej-Łasut. Dzięki sponsorom każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, niektórzy nawet kilka!

Były oczywiście medale, puchary oraz koperty z całkiem przyzwoitą zawartością.

– Po wielu latach, w końcu doczekaliśmy się prawdziwego podium medalowego. No i w końcu, co najważniejsze, pokazaliśmy środowisku szachowemu w całej Polsce, że już można wracać do organizacji tradycyjnych zawodów szachowych, gdzie przy prawdziwej, drewnianej szachownicy zasiadają naprzeciw siebie prawdziwi ludzie, z krwi i kości – wyjaśnia organizator.

WYNIKI

Zwycięzcy:

miejsce IM Krzysztof Chojnacki

miejsce FM Marcin Steczek

miejsce IM Marcin Sieciechowicz

(GM – arcymistrz; IM – mistrz międzynarodowy; FM – mistrz federacji; k – kandydat na mistrza;)

W klasyfikacji kobiet:

miejsce I++ Anna Roszkiewicz

miejsce I Ewa Karkowska

miejsce II Marcelina Brelińska

Wśród juniorów:

miejsce II Szymod Podlewski

miejsce II Mateusz Różański

miejsce II Wiktor Tański

Klasyfikacja wapnian:

Kamil Łochowicz

Adrian Głąb

Marcin Głąb

Czytaj także

OKS Wschód zaprasza na już 18-ty turniej piłkarski!

Redakcja

To będzie już 32. edycja „Mundialito”  w Wągrowcu [ZAPISY]

Redakcja

PIŁKA RĘCZNA: Nasi młodzi, nasi zdolni [ZDJĘCIA]

Redakcja