Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

W przyszłym tygodniu rusza u nas kwalifikacja wojskowa

Kwalifikacja obejmie wszystkie gminy naszego powiatu i będzie prowadzona od środy, 3 kwietnia w dawnej salce katechetycznej przy kościele św. Wojciecha w Wągrowcu.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się mężczyzn urodzonych w 2005 r., a także urodzonych w latach 2000 – 2004, którzy nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej oraz osoby, które ukończyły 18. rok życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Wzywa się również kobiety urodzone w latach 1999-2004, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

Zgłaszający się po raz pierwszy do kwalifikacji wojskowej jest obowiązany przedstawić dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości oraz posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej. Ponadto na potrzeby ewidencji wojskowej osoba stawiająca się do kwalifikacji wojskowej przedstawia dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki (art. 71 ust. 2 pkt 1 lit. l i m ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny).

Czytaj także

Nocami i nad ranem wciąż mogą u nas występować przymrozki

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja