Okno na Wągrowiec

Wydarzenia

UWAGA! Będzie ZRYWKA DREWNA w lasach koło Wągrowca

BNP-misja-sam-800x600

W najbliższych dniach rozpoczną się prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna w lasach sąsiadujących z Wągrowcem od strony ulic Brzozowej i Kcyńskiej.

Wykonywana będzie tam TRZEBIEŻ, czyli pielęgnacyjny zabieg hodowlany, którego zadaniem jest usunięcie z drzewostanu drzew gorszej jakości i stworzenie optymalnych warunków wzrostu i rozwoju pozostałym, dobrze rokującym na przyszłość drzewom.

Jak wyjaśniają leśnicy, zabieg ten nie tylko poprawia jakość techniczną drzewostanu, ale wpływa również dodatnio na jego stan sanitarny i las staje się odporniejszy na mogące mu zagrażać czynniki chorobowe.

– Prosimy o stosowanie się do tymczasowych zakazów wstępu na powierzchnie objęte zabiegiem, bo jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa i wpłynie również na szybsze zakończenie prac – tłumaczą pracownicy Nadleśnictwa Durowo i dodają:  

– Mamy pełną świadomość, że są to tereny chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć prace i znów udostępnić ten fragment lasu.

Źródło: Nadleśnictwo Durowo

Czytaj także

W Wągrowcu podczas Mistrzostw Europy będzie STREFA KIBICA!

Redakcja

Kino MDK w Wągrowcu ze 121,5 tys. zł dofinansowania z PiSF!

Redakcja

COVID-19: Mamy JEDNO nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Na kwarantannie 58 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja