Okno na Wągrowiec
Wydarzenia

UWAGA! Będzie ZRYWKA DREWNA w lasach koło Wągrowca

artdent baner

W najbliższych dniach rozpoczną się prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna w lasach sąsiadujących z Wągrowcem od strony ulic Brzozowej i Kcyńskiej.

Wykonywana będzie tam TRZEBIEŻ, czyli pielęgnacyjny zabieg hodowlany, którego zadaniem jest usunięcie z drzewostanu drzew gorszej jakości i stworzenie optymalnych warunków wzrostu i rozwoju pozostałym, dobrze rokującym na przyszłość drzewom.

Jak wyjaśniają leśnicy, zabieg ten nie tylko poprawia jakość techniczną drzewostanu, ale wpływa również dodatnio na jego stan sanitarny i las staje się odporniejszy na mogące mu zagrażać czynniki chorobowe.

– Prosimy o stosowanie się do tymczasowych zakazów wstępu na powierzchnie objęte zabiegiem, bo jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa i wpłynie również na szybsze zakończenie prac – tłumaczą pracownicy Nadleśnictwa Durowo i dodają:  

– Mamy pełną świadomość, że są to tereny chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć prace i znów udostępnić ten fragment lasu.

Źródło: Nadleśnictwo Durowo

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

BEZ SŁÓW: Księży Kacerek i dworzec widziany z lotu ptaka [FOTO]

Redakcja

Święcenia kapłańskie. Będzie nowy wikariusz w wągrowieckiej parafii

Redakcja

Nadleśnictwo znów dokłada się do budowy drogi

Redakcja