serpol praca

Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

Uroczyste otwarcie nowego posterunku policji [FOTO]

W poniedziałek 2 października w Budzyniu oddano do użytku nowy posterunek policji. Koszt tego przedsięwzięcia to około 4,5 miliona złotych. Teren pod inwestycję został przekazany przez Urząd Miasta i Gminy w Budzyniu.

W poniedziałkowe przedpołudnie w Budzyniu odbyła się uroczysta zbiórka, w której udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP w 9 kadencji, Wiceminister Rozwoju i Technolgii, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Policji – Grzegorz Piechowiak, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka wraz ze swoim Zastępcą mł. insp. Vilolettą Mójtą oraz przedstawiciele władz administracji samorządowej, duchowieństwa oraz podmiotów współpracujących z policją.

Okazją ku temu było uroczyste otwarcie nowego posterunku policji. Jak zapewniają policjanci, nowy obiekt jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby lokalnej społeczności, a także policjantów, którzy będą mieli godne warunki służby, a petenci komfort ich przyjęć.

Kolejnym punktem uroczystości było symboliczne przekazanie klucza od obiektu przez I Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka na ręce Kierownika Posterunku Policji w Budzyniu asp. sztab. Pawła Brychczyńskiego. Następnie ksiądz Marek Piosik – proboszcz parafii pw. św. Barbary w Budzyniu poświęcił nowy budynek.

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

Jest nowy kierownik posterunku policji w Gołańczy

Redakcja

Policja ZATRZYMAŁA 8 POSZUKIWANYCH osób. Wystarczyła tylko… jedna doba!

Redakcja

To będzie nowy proboszcz parafii w Gołańczy

Redakcja