serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego NAPADALI na markety w całej Wielkopolsce! Także z użyciem MACZETY. Wpadli przez monitoring [FOTO]

Sprawa jest rozwojowa, bo ustalono, że grupa ta w ostatnim czasie dokonała kilku podobnych przestępstw na terenie województwa wielkopolskiego.

W piątek, 29 września, policjanci z Kłecka zostali powiadomieni przez pracowników jednego z miejscowych marketów o kradzieży artykułów spożywczych, do której doszło poprzedniego wieczoru.

Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring przemysłowy, na podstawie którego ustalono ze kradzieży dokonały trzy osoby: dwóch mężczyzn i jedna kobieta. To mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.

Jeszcze tego samego dnia, w wyniku dalszych czynności wykonanych przez policjantów z Kłecka i kryminalnych z Gniezna mundurowi zatrzymali dwóch sprawców, to jest 22-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę.

Ponadto ustalili, że trzeci ze sprawców, 28-letni mężczyzna, został tego samego dnia zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Środy Wlkp. za podobne przestępstwo, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu.

Prowadząc kolejne czynności procesowe śledczy ustalili, że 28-latek dopuścił się kradzieży rozbójniczej w wymienionym markecie w Kłecku, a po dokonaniu kradzieży groził ekspedientkom pozbawieniem życia trzymaną w ręku maczetą.

Dwóch ze sprawców po przedstawieniu zarzutu kradzieży został zwolnionych, natomiast 28-latkowi prokurator przedstawił zarzut kradzieży rozbójniczej, która zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Sprawą nadal zajmują się śledczy z Kłecka, z uwagi na to, iż ustalono, że grupa ta w ostatnim czasie dokonała kilku podobnych przestępstw na terenie województwa wielkopolskiego.

Źródło: KPP Gniezno

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… z czym i po co idziemy do wyborów

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

UWAGA! Myśliwi będą strzelać! Polowania w dwóch miejscach regionu

Redakcja